Cztery gole po przerwie i wygrana Gryfa. Anioły po raz siódmy [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Gryf na własnym stadionie pokonał Spartę Sycewice.
Gryf na własnym stadionie pokonał Spartę Sycewice. Łukasz Capar
Po pierwszej porażce w sezonie, Gryf Słupsk wrócił na zwycięską ścieżkę w rozgrywkach pomorskiej IV ligi. W regionalnych derbach rozbił 4:0 Spartę Sycewice.

Podopieczni trenera Krzysztofa Müller zareagowali na przegraną w Gdyni z Bałtykiem (0:1) w najlepszy możliwy sposób. W 11. kolejce odnieśli wysokie zwycięstwo nad Spartą i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Ich przewaga nad kolejnymi zespołami wzrosła do 3 punktów. Do przerwy na słupskim stadionie przy ul. Zielonej pachniało jednak niespodzianką.

Gryf nie oddał celnego strzału na bramkę gości, za to odważnie grająca Sparta trzy razy posyłała piłkę w światło bramki. W dodatku słupski zespół dość szybko stracił Kacpra Jędrucha (kontuzja). Po zmianie stron na boisku istniał tylko lider rozgrywek, w którym świetne spotkanie rozgrywał Wiktor Ciechański. W 53. min otworzył wynik po podaniu Fabiana Słowińskiego.

Pięć minut później Ciechański zrewanżował się koledze z zespołu i było 2:0. W 62. min losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte, po drugim trafieniu Ciechańskiego. Gości dobił w 68. min Karol Świdziński.

Z kompletu punktów cieszyły się także Anioły Garczegorze. W Kolbudach prowadziły do przerwy, za sprawą Mateusza Słumińskiego. Wynik 0:1 utrzymał się aż do 81. min, gdy gospodarze wyrównali z karnego. Riposta Aniołów nastąpiła szybko. W 84. min siódmą wygraną zapewnił im Michał Choszcz.

Czwarty mecz bez wygranej zanotowała Pogoń Lębork. Na swoim boisku uległa 0:1 Bałtykowi Gdynia. Gospodarze mieli w tym spotkaniu sporo okazji bramkowych, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. W 68. min dobrze dysponowanego Macieja Gołojucha pokonał Szymon Rychłowski i jak się okazało ten gol rozstrzygnął losy meczu. Bez punktów także Start Miastko. U siebie uległ Gromowi Nowy Staw 1:3 (0:0). Bohaterem w zespole gości był Mateusz Borowski, który w drugiej połowi popisał się hattrickiem. Start spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

GRYF S. - SPARTA 4:0 (0:0)
1:0 Ciechański (53.), 2:0 Słowiński (58.), 3:0 Ciechański (62.), 4:0 Świdziński (68.)

POGOŃ - ENERGA BAŁTYK 0:1 (0:0)
0:1 Rychłowski (68.)

START - GROM 1:3 (0:0)
0:1, 0:2 Borowski (60., 66.), 1:2 Bryndal (81. karny), 1:3 Borowski(84.).

AS KOLBUDY - ANIOŁY 1:2 (0:1)
0:1 Słumiński (31.), 1:1 Dampc (81. karny), 1:2 Choszcz (84.)