Cztery medale miasteckich zapaśników na turnieju w Pelplinie (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Pelplinie odbył się Turniej Zapaśniczy Młodzików i oraz zawody minizapasów. Impreza była Memoriałem marszałka Macieja Płażyńskiego. Rywalizowało około 300 zawodników i zawodniczek z 38 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 6 zawodników i 2 zawodniczki. ZKS Miastko

Złoty i brązowy medal dziewcząt

Zawodnicy z Miastka wywalczyli cztery medale, w tym jeden złoty i jeden srebrny. Najlepiej wypadła Tola Rudnik (minizapasy do lat 11) w wadze do 30 kg zdobywając złoty medal. W finale wygrała z Nikolą Przybył (Husaria Team Kozielice) przez przewagę techniczną 11:0. Druga zawodniczka z Miastka - Aleksandra Jankowska rywalizowała w młodziczkach (do lat 14) i w kategorii wagowej do 66 kg wywalczyła brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej młodziczek i minizapasów ZKS Miastko uplasował się na 12 miejscu na 33 startujące kluby.

Srebrny i brązowy medal chłopców

Alex Ruszczyk z ZKS Miastko w grupie wiekowej młodzików wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 75 kg. Z kolei brązowy medal w minizapasach zdobył Leon Brodziński (40 kg). Leon stoczył 5 walk, a w jego wadze startowało aż 17 zawodników.
Miejsca pozostałych zawodników: Antonii Petrończak (36 kg minizapasy) - VIII miejsce na 23 startujących zawodników, Leon Rudnik (38 kg) - XI m., Dawid Wiktorczyk (38 kg) - XII m., Sebastian Tandecki (48 kg - młodzik) - XVIII m.

W klasyfikacji klubowej młodzików i minizapasów ZKS Miastko zajął 16 miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, ponieważ potrafili poradzić sobie walcząc w niecodziennym dla siebie stylu wolnym, a niektórzy z nich zdobyli nawet medal. Tola Rudnik zaliczyła udany rewanż (przewaga techniczna 15:4) z zawodniczką ze Stargardu, z którą przegrała w maju tego roku – komentuje Kazimierz Wanke, trener ZKS Miastko.

Cztery medale miasteckich zapaśników na turnieju w Pelplinie...