Jacek Wójcik
Gryf Słupsk swoje spotkanie rozegrał na bocznym boisku.
Gryf Słupsk swoje spotkanie rozegrał na bocznym boisku. Łukasz Capar
Ostatnią kolejkę pierwszej rundy rozgrywek ma za sobą pomorska IV liga. Mocnym akcentem zakończyły ją ekipy Energi Gryfa Słupsk i Pogoni Lębork.

W 17. serii spotkań wicelider ze Słupska nie dał u siebie szans Suprze Kwidzyn, pokonując ją 4:0. Beniaminek do przerwy przegrywał tylko 0:1, po rzucie karnym kapitana Gryfa, Patryka Dąbrowskiego.

Po zmianie stron gospodarze udokumentowali swoją wyższość strzelając jeszcze trzy gole. Rozpoczął swoim drugiem trafieniem Dąbrowski, na 3:0 podwyższył Andrzej Łyszyk, a w doliczonym czasie gry wygraną przypieczętował Nikodem Ciechański. Gryf kończy rundę na 2. miejscu, ze stratą 5 punktów do Jaguara Gdańsk.

Ten ostatni zaprezentował się w wyjazdowym meczu z beniaminkiem z Miastka. Niestety, Start nie zdołał sprawić niespodzianki i uległ 1:4. Goście potrzebowali niewiele ponad 20. min, żeby udowodnić swoją wyższość. Kacper Bladowski otworzył wynik już w 1. min, a później dwa gole dołożył Adam Duda. Trafienie Kacpra Szostaka w 37. min nic nie zmieniło. Po zmianie stron Jaguar przypieczętował wygraną numer 14 czwartym golem.

Bez najlepszego strzelca, Damiana Wojdy (kartki), ostatni mecz rundy rozegrała Pogoń Lębork. Nie przeszkodziło to podopiecznym Grzegorza Bednarczyka w rozbiciu Powiśla Dzierzgoń aż 5:1! Przypomnijmy, że Powiśle miało ostatnio dobrą passę. W poprzednich 6. kolejkach zanotowało m.in. remis 1:1 z Jaguarem i wygraną 3:1 z Gryfem. Strzelanie w Lęborku rozpoczął już w 4. min młody Dawid Rogacki. Na 2:0 mocnym strzałem zza szesnastki podwyższył Dawid Patelczyk (30.). Tuż przed przerwą goście zdobyli gola kontaktowego. Po zmianie stron nie mieli jednak wiele do powiedzenia. Trzeciego gola strzelił w zamieszaniu podbramkowym Patelczyk (54.), a 3. min później slalom między rywalami urządził sobie Błażej Siłkowski i było 4:1. Gości dobił - również po indywidualnej akcji - Mateusz Koniuszy (65.).

Remisem u siebie z Pomezanią Malbork, zakończyły rundę Anioły Garczegorze. Na boisku w Potęgowie było 1:1, a obie drużyny zdobyły gole z rzutów karnych. Dla Aniołów trafił niezawodny w takich sytuacjach Michał Choszcz. Sparta Sycewice nie przerwała serii meczów bez wygranej, ale postarała się o niespodziankę na boisku wyżej notowanego Bałtyku Gdynia, remisując 1:1. Bramkarze obydwu drużyn mieli sporo pracy. Gospodarze uzyskali prowadzenie po rzucie rożnym w 78. min. Później mieli jeszcze strzał w słupek. Sparta walczyła do końca. Została za to nagrodzona w 93. min, gdy wyrównał Łukasz Skierka.