Czy wiesz, że z pakietem ubezpieczeniowym Dziecko w LINK4 możesz zyskać pomoc psychologa? Sprawdź to!

Materiał informacyjny LINK4
Joasia mówi, że klasa ją izoluje. Bartek narzeka, że koledzy szturchają go i śmieją się z niego. Kasia nie potrafi radzić sobie z gorszą oceną. Każdy rodzic zapewne nieraz zetknął się z takimi rozterkami swoich dzieci. Czasami problemy stają się tak wielkie, że Twoje słowa nie wystarczą i o pomoc trzeba zwrócić się do specjalisty. Teraz psychologiczne wsparcie zapewnia ubezpieczenie Zdrowie Urwisa, czyli Assistance Zdrowie do szkolnego ubezpieczenia NNW w LINK4.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania

Początek roku szkolnego wiąże się z nowymi wyzwaniami. Niektórzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły, stając się uczniami i wkraczając w nowe środowisko, gdzie będą rozwijać swoje umiejętności, zdobywać wiedzę i nawiązywać pierwsze przyjaźnie. Podejmują też pierwsze próby poruszania się w świecie społecznym. Oczywiście nie wszystko od razu idzie bezbłędnie. Ponadto małe dzieci muszą przez cały czas odkrywać swoje granice i sprawdzać, jakie zachowanie jest społecznie akceptowalne, co niekiedy przekłada się na rozmaite konflikty.

Dla starszych uczniów ten czas może oznaczać konieczność dostosowania się do wyższych wymagań edukacyjnych, większej ilości obowiązków i stawiania czoła różnym wyzwaniom. Pojawiają się nowe pytania dotyczące przyszłości i wyborów zawodowych. A czasem bolesne konflikty z rówieśnikami czy miłosne rozterki.

Zmartwienia dziecka traktuj poważnie

Nieważne, czy Twoje dziecko jest dopiero na początku swojej edukacyjnej podróży, czy zmaga się z problemami typowymi dla nastolatków... Szkoła to czas pełen emocji zarówno dla dzieci, jak i dla Ciebie jako rodzica. Ponieważ każdy nowy etap przynosi ze sobą nie tylko możliwości, ale również pewne trudności, obawy i pytania.

Pamiętaj, że każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się w swoim tempie. Jako rodzic możesz wspierać je w budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości poprzez zrozumienie i miłość.

Jeśli jednak Twoje dziecko coraz częściej narzeka na rówieśników, zamyka się w sobie, czuje się nieszczęśliwie, a może nawet unika szkoły, powinieneś poważnie potraktować jego zmartwienia. Niekiedy jednak sam możesz sobie nie dać rady z tym problemem. Dlatego warto pamiętać o pomocy, jaką daje Assistance Zdrowie, które możesz kupić wraz z NNW szkolnym w LINK4. które oferuje psychologiczne wsparcie. Pomoże ono dziecku radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, także tymi związanymi z edukacją.

Telefon do psychologa

Decydując się na polisę NWW w LINK4 możesz dokupić Zdrowie Urwisa. W ramach tego ubezpieczenia Twoje dziecko będzie mogło skorzystać z pomocy psychologa. Ubezpieczyciel umożliwi i pokryje koszty 10 telekonsultacji. Takie profesjonalne wsparcie może pomóc dziecku poradzić sobie z silnymi emocjami, stresem, lękiem. Pomoże zrozumieć swoje uczucia, dać mu narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami. I rozładować napięcia, zanim staną się bardzo poważnym problemem.

- W LINK4 nie unikamy trudnych tematów. Pracuje u nas wielu rodziców i widzimy na co dzień skalę problemu, jakim jest depresja dziecięca. Postanowiliśmy zaangażować się w walkę z tą chorobą, ponieważ zdrowie dzieci, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, jest dla nas wartością nadrzędną. Wiemy, że dostęp do psychologa w szkole jest ograniczony, a prywatne wizyty to często bardzo wysokie koszty. Dlatego przygotowaliśmy pakiet, który jest realnym wparciem dla dzieci i rodziców – mówi Joanna Talaśka, dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej LINK4.

Już na samym początku roku szkolnego, w trakcie spotkań z rodzicami, nauczyciele podkreślają konieczność ubezpieczenia ucznia. Wybór konkretnej firmy ubezpieczeniowej jest w gestii opiekunów, którzy mają za zadanie zapewnić właściwą ochronę swoim pociechom, a Szkolne NNW dziecka od LINK4 to niezwykle wartościowa opcja. To ubezpieczenie stanowi integralną część oferty LINK4 Mama i Tata. Jego wielką zaletą jest elastyczność, która daje możliwość dopasowania polisy do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

- LINK4 współpracuje z PZU Zdrowie, które ma swoich specjalistów w całej Polsce. W ramach Assistance Zdrowie zapewniamy 10 telekonsultacji z psychologiem. Ubezpieczenie kosztuje 369 zł, w wielu miastach to często mniej niż koszt dwóch prywatnych wizyt u specjalisty. W ramach NNW Szkolnego w LINK4 Mama i Tata swój pakiet można skonstruować dowolnie, łącząc dostępne w ofercie produkty, takie jak NNW, Assistance Szybka Pomoc oraz Assistance Zdrowie. Dodatkowo posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymują 10% zniżki – dodaje Joanna Talaśka.

Sprawdź korzyści szkolnego NNW

NNW Szkolne to ubezpieczenie z różnymi opcjami sumy ubezpieczenia: 15 tys. zł, 25 tys. zł, 50 tys. zł i 100 tys. zł. Nie tylko obejmuje ono ochroną w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków (np. uszczerbek na zdrowiu, takie jak wybity ząb czy złamana ręka), ale także pokrywa koszty związane z pobytem w szpitalu (100 zł za dzień), śmiercią dziecka, zachorowaniami na sepsę oraz inwazyjną chorobę pneumokokową, czy nawet wstrząśnieniem mózgu.

Co ważne, w ramach tej polisy firma ubezpieczeniowa pokryje koszty leków (do 2000 zł) podczas leczenia chorób wywołanych ugryzieniem owada lub kleszcza. Dodatkowo, ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe (do 500 zł) w sytuacji, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki oświatowej dziecko będzie musiało naprawić lub kupić nowe okulary korekcyjne lub aparat słuchowy.

Ten pakiet możesz rozszerzyć o Assistance Zdrowie, które oprócz pomocy psychologa obejmuje wsparcie w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Dzięki niemu możesz korzystać z konsultacji telefonicznych z pediatrą przez 7 dni w tygodniu, co daje Ci pewność, że zawsze masz dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej.

Rozszerzając swój pakiet ubezpieczenia NNW w LINK4 o Assistance Szybka Pomoc, zapewnisz swojemu dziecku opiekę w przypadku nieszczęśliwych wypadków i problemów zdrowotnych. W ramach tego ubezpieczenia firma organizuje i pokrywa koszty leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz korepetycji, jeżeli dziecko jest nieobecne w szkole przez dłuższy czas z powodu choroby lub wypadku do wysokości limitów wskazanych w OWU. Dodatkowo, w przypadku, gdy prawnemu opiekunowi dziecka jest potrzebne łóżko szpitalne z powodu hospitalizacji dziecka, Assistance Szybka Pomoc również to zapewni.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest kwotą stałą i zależy od wybranego zakresu ochrony. Im większa suma ubezpieczenia, tym cena polisy będzie wyższa. Na przykład wybierając NNW Szkolne z sumą ubezpieczenia 15 tys. zł składka wynosi 42 zł, natomiast z sumą 50 tys. zł – 124 zł.

Czy wiesz, że z pakietem ubezpieczeniowym Dziecko w LINK4 możesz zyskać pomoc psychologa? Sprawdź to!

Błyskawiczna ścieżka do odszkodowania

Ubezpieczenie NNW w LINK4 Mama i Tata zyskuje jeszcze jedną wielką zaletę – bardzo szybką wypłatę odszkodowania. Średni czas od zgłoszenia zdarzenia do wypłaty pieniędzy to zaledwie 2 dni, ale w bardzo wielu przypadkach to wręcz kwestia godzin.

Warto zwrócić uwagę, że przy NNW uszczerbek na zdrowiu nie musi być trwały. Wypłata świadczenia odbywa się na podstawie dokumentów medycznych bez konieczności czekania na zakończenie leczenia. Co ważne, ochrona działa również w przypadku nieszczęśliwego wypadku powstałego podczas amatorskiego uprawiania przez dziecko sportów. Do tego ubezpieczenie obejmuje zdarzenia na całym świecie.

LINK4 z pomocą dla rodziców i wychowawców

LINK4 nie boi się trudnych tematów, takich jak depresja wśród dzieci i młodzieży. Ubezpieczyciel zwraca uwagę na ten problem, tworząc interaktywne filmy edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich mające na celu zwrócenie uwagi na już na pierwsze objawy choroby, która dotyka nie tylko dorosłych.
Na stronie ubezpieczyciela można znaleźć również artykuły eksperckie informujące o tym, jak zachować się w sytuacji, w której zauważymy niepokojące zmiany zachowania u swojej pociechy. Na stronie znajdziemy też listę telefonów do punktów oferujących wsparcie i profesjonalną pomoc.

Dla każdego odpowiedzialnego rodzica polisa NNW dla dziecka to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Nawet jeśli nie dojdzie do jej wykorzystania, daje ona cenne poczucie komfortu i spokoju. W niespodziewanej sytuacji nie zostaniemy sami z problemem, a wsparcie ubezpieczenia może okazać się bezcenne. To inwestycja w bezpieczeństwo naszych dzieci, która niesie za sobą ochronę w każdej chwili.

Aby wyliczyć dokładny koszt polisy, można skorzystać z prostego kalkulatora, dostępnego na stronie www.link4mama.pl lub skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie można wykupić przez internet, a jeśli potrzebujemy dodatkowych informacji, konsultacji czy wsparcia, możemy zadzwonić pod specjalny numer 604 14 14 14 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9–20). Wszelkie informacje, w tym limity i wyłączenia odpowiedzialności, znajdziemy w OWU Dziecko na www.link4mama.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Czy wiesz, że z pakietem ubezpieczeniowym Dziecko w LINK4 możesz zyskać pomoc psychologa? Sprawdź to! - Portal i.pl

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza