Derby Pomorza. Icon Sea Czarni Słupsk wygrali z Treflem Sopot 74:65

PW
Icon Sea Czarni Słupsk wygrali z Treflem Sopot.
Icon Sea Czarni Słupsk wygrali z Treflem Sopot. PW
Wielkie emocje w słupskiej hali Gryfia. Icon Sea Czarni Słupsk po ciężkim meczu wygrali z Treflem Sopot. O zwycięstwie zadecydowała świetna czwarta kwarta.

W ramach 20 kolejki Orlen Basket Ligi, Icon Sea Czarni Słupsk podejmowali na swojej hali zespół Trefla Sopot. Mecz zapowiadał się naprawdę wyśmienicie. Goście z Sopotu byli po imponujących 5 wygranych z rzędu. Czarni natomiast, ograli w ostatniej kolejce zawodników z Torunia.

Od pierwszych minut meczu Trefl grał agresywnie w obronie. Przekładało się to na starty i niecelne rzuty zawodników Czarnych. Pomimo tych trudności, pierwsza połowa zakończyła się 7- punktowym prowadzeniem gości z Sopotu. Kibice zgromadzeni na hali Gryfia ostrzyli sobie zęby na kolejne dwie kwarty. Trzecia kwarta mogła ich rozczarować. Ostatnia odsłona meczu to prawdziwy popis gry Czarnych. Byli bardzo skoncentrowani i zagrali agresywnie w obronie. Przełożyło się to na kontry i skuteczne akcje podkoszowe. Ostatecznie to Icon Sea Czarni Słupsk wygrali 74:65.

Icon Sea Czarni Słupsk - Trefl Sopot 74:65 (12:19, 22:22, 15:19, 25:5)

Czarni: Mike Caffey 14, Michał Michalak 14, Donatas Sabeckis 10, Benas Griciunas 9, MaCio Teague 9, Szymon Wójcik 7, Verners Kohs 7, Bartosz Jankowski 4.

Trefl: Jarosław Zyskowski 14, Aaron Best 13, Auston Barnes 8, Benedek Varadi 7, Andy van Vliet 7, Paul Scruggs 7, Geoffrey Groselle 3, Jakub Schenk 2, Jakub Musiał 2, Mikołaj Witliński 2.