Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dotacje na modernizację i budowę dróg lokalnych w powiecie bytowskim

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Gminy i powiaty łącznie złożyły 62 wnioski. Na dzisiaj na dofinansowanie na modernizację i budowę dróg lokalnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich mogą liczyć 22. Listę zatwierdził Zarząd Województwa Pomorskiego.

Z powiatu bytowskiego na wsparcie mogą liczyć 4 gminy. Najwyżej (czwarta pozycja) sklasyfikowano wniosek z gminy Lipnica – na przebudowę ulicy Spacerowej w Borowym Młynie (dofinansowanie w wysokości 216 tys. zł). Na jedenastym miejscu uplasował się wniosek gminy Kołczygłowy. Chodzi o przebudowę ulicy Słonecznej w Kołczygłowach (dotacja w wysokości 1 mln 253 tys. zł). Na osiemnastym miejscu sklasyfikowano wniosek gminy Tuchomie (dofinansowanie w wysokości 877 tys. zł, cały koszt prac to około 1,4 mln zł). Chodzi o przebudowę ulicy Łąkowej w Tuchomiu oraz dróg w Tągowiu i Kramarzynach. Zakwalifikowano także wniosek gminy Czarna Dąbrówka (dwudziesta pozycja) – przebudowa drogi w Nożynie (dofinansowanie w wysokości 238 tys. zł).

Sześć wniosków z powiatu bytowskiego nie uzyskało dofinansowania. To: gmina Miastko – na przebudowę dalszego odcinka ulicy Jodłowej w Pasiece (wniosek o 1 mln 707 tys. zł), gmina Borzytuchom – na przebudowę ulicy Szkolnej (365 tys. zł), gmina Studzienice – na przebudowę odcinków dróg Ugoszcz – Grand (1 mln 518 tys. zł), gmina Bytów – na przebudowę drogi w Rekowie (380 tys. zł), gmina Trzebielino – na przebudowę drogi i parkingu w Trzebielinie (434 tys. zł), powiat bytowski – na przebudowę drogi w Tursku (63 tys. zł).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza