Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Droga S6. Jak przebiegają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa? [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. GDDKiA
W naszym regionie trwają intensywne prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Zobaczcie, jak przebiegały one w ostatnich tygodniach.

Główne prace trwają obecnie na 800-metrowej estakadzie, która jest brakującym ogniwem całej obwodnicy Koszalina i Sianowa, znajdującej się w ciągu trasy S6. Bez tej estakady ruch tranzytowy wciąż kierowany jest przez Koszalin.

Założenie jest takie, by jak najprędzej przygotować i udostępnić dla ruchu przynajmniej jedną nitkę trasy - północną - i dopiero wtedy rozpocząć prace wykończeniowe przy budowie nitki południowej. Termin zakończenia całej inwestycji to koniec drugiego albo początek trzeciego kwartału 2024 roku. Jednak już na przełomie marca i kwietnia ma być oddany do użytku północny pas budowanej estakady.

Przypomnijmy, obwodnica Koszalina i Sianowa miała być pierwszym, oddanym do użytku, odcinkiem nowej trasy S6 w naszym regionie. Poprzedni wykonawca tej trasy natknął się podczas prac na wyjątkowo trudne warunki geologiczne, nieprzewidziane w pierwotnym planie i pozwoleniu na budowę.

Między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Konieczne były zmiany w projekcie i - co się z tym wiązało - zmiany w finansowaniu. Te były tak duże, że poprzedni wykonawca zrezygnował z dokończenia budowy. Zdecydowano się więc na nowy przetarg i zupełnie nowy projekt.

Całkowita wartość obwodnicy Koszalina to 1,2 miliarda złotych, a dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej to 370 milionów złotych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga S6. Jak przebiegają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa? [ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza