Drutex-Bytovia - Atlantas Kłajpeda 2:1 (1:1)

W akcji Mariusz Kryszak (z lewej), który w przerwie letniej zasilił szeregi bytowskiego drugoligowca. Ze zbioru Druteksu-Bytovii Bytów
W ostatnim sprawdzianie przed inauguracją sezonu 2013/2014 Drutex-Bytovia zagrał dobrze i pokonał Atlantas Kłajpeda 2:1.

Niezwykle starannie przygotowywali się podopieczni Waldemara Walkusza do trzeciego swojego występu na szczeblu drugoligowym w grupie zachodniej. Pozytywnie zaprezentował się Drutex-Bytovia podczas ostatniego sparingu rozegranego w Gniewinie, gdzie jego przeciwnikiem był Atlantas Kłajpeda, zespół ze ścisłej czołówki litewskiej ekstraklasy. Od początku rywalizacji wię­k­sze doświadczenie było po stronie rywala zza wschodniej granicy. Litwini raz po raz groźnie atakowali. Najbardziej gorąco pod bytowską bramką było w 24. minucie, kiedy po rzucie wolnym z trudem piłkę sparował bramkarz Mateusz Oszmaniec.

Pięć minut później Atlantas zdobył prowadzenie, bo Łukasz Kowalski nie upilnował jednego z napastników litewskiej drużyny. Nie mieli zamiaru pasować. Zespół z Bytowa nie przestraszył się agresywnej, a momentami wręcz brutalnej gry litewskich zawodników i groźnie kontratakował. W 42. minucie piłkę z głębi pola otrzymał Maciej Stefanowicz i w sytuacji sam na sam z golkiperem drużyny z Kłajpedy trafił w poprzeczkę, ale dobitka Janusza Surdykowskiego z główki była skuteczna i na przerwę zespoły zeszły z wynikiem remisowym 1:1. W drugiej połowie, po roszadach w obu ekipach, gra była wyrównana. Sporo ożywienia wprowadzili gracze bytowskiej drużyny Jakub Bojas i Diego Bezerra. W 72. minucie bramkarz Atlantasu z trudem wybił piłkę na rzut rożny po mocnym strzale z 22 metrów Marcina Kajcy. Pomocnik Druteksu-Bytovii dwie minuty przed końcem gry z rzutu rożnego dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Bojasa, a ten z bliskiej odległości skierował ją do siatki.

Ostatni sparing zwycięski nastraja optymistycznie bytowian. Gracze Druteksu-Bytovii zaprezentowali dobrą dyspozycję. Pierwszy mecz drugoligowy sezonu 2013/ 2014 bytowianie rozegrają w Ostrowie Wielkopolskim, a tam ich rywalem będzie Ostrovia (beniaminek). Gra zacznie się w sobotę (27 lipca) o godz. 16. Warto dodać, że bytowska drużyna rozpocznie rozgrywki w zmienionym składzie.

Drutex-Bytovia Bytów - Atlantas Kłajpeda 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Tadas Eliosius (29), 1:1 Janusz Surdykowski (głową - 42), 2:1 Jakub Bojas (głową - 88).

Drutex-Bytovia: Oszmaniec, Wróblewski, Benkowski, Wróbel, Wilczyński, Balogun, Kryszak, Pięta, Kowalski (34 Hirsz), Marczak (34 Stefanowicz), Surdykowski. W drugiej połowie zagrali jeszcze zmiennicy: Sobański (bramkarz), Daniel da Silva, M. Pietroń, Kajca, Michalski, Pakosz, J. Bojas, Diego Bezzera.