Drutex-Bytovia Bytów - Piast Człuchów 9:0 (4:0)

Drutex-Bytovia w meczach sparingowych gra coraz lepiej.
Drutex-Bytovia w meczach sparingowych gra coraz lepiej. Fot. Łukasz Capar
Trzecioligowy Drutex-Bytovia Bytów wczoraj wygrał wysoko w kolejnym sparingu z Piastem Człuchów (słupska klasa okręgowa) 9:0 (4:0).

Gole dla zwycięzców strzelili: Kacper Markowski - 3, Wojciech Pięta - 2 (1 z rzutu karnego), Piotr Łapigrowski, Sławomir Pufelski, Krystian Stanios i Krzysztof Paraficz. Mecz rozegrano na sztucznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie. Dla bytowskiej drużyny był to szósty sparing w ramach przygotowań do wiosennego grania. Jej bilans to trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Człuchowianie byli po raz pierwszy na boisku w 2010 roku.

- Kilku piłkarzy z podstawowego składu miało dzień wolny. Chodziło mi głównie o to, żeby desygnowani gracze zaliczyli kolejny sparing i trochę pobiegali w warunkach meczowych - powiedział Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii. - Miałem doskonałe okazje do sprawdzenia kolejnych wariantów taktycznych.

- Nie chcę usprawiedliwiać porażki mojego zespołu. Drutex-Bytovia jest na innym etapie przygotowań. Trzecioligowcy zaliczyli już kilka gier kontrolnych i to było wyraźnie widać - wyznał Zbigniew Cyzman, trener człuchowskiego Piasta. Kilku zawodników z mojej drużyny rozchorowało się i do Bytowa pojechaliśmy tylko w czternastkę.

Następną grę kontrolną trzecioligowiec z Bytowa rozegra w sobotę (13 lutego) o godz. 11 na sztucznym boisku w Gdyni. Tam przeciwnikem Druteksu-Bytovii będzie miejscowa Arka (Młoda Ekstraklasa). Człuchowianie grać będą w Barwicach. Mecz Błonie - Piast Człuchów odbędzie się w sobotę o godz. 13.30.

Drutex-Bytovia: I połowa - Wolski, Jóźwiak, Toczek, Kasperowicz, Maciejewski, Pufelski, P. Łapigrowski, Pięta, Stanios, Bryndal, Kraska; II połowa - Wolski, Piechowski, Cierson, Szada-Borzyszkowski, Maciejewski, Bryndal, A. Kobiella, Pięta, Bronka, Paraficz, Markowski.

Piast: Rafalski, Kałdowski, Wójcik, Żmuda-Trzebiatowski, Raźny, Świadek, Kloskowski, Łukaszuk, Trocki, Kądziela, Sikorski. Zmiany: bramkarz Borzyszkowski oraz zawodnicy w polu: Gągol i Bojk.

Osiem goli bytowian

Piłkarze Bytovii II Bytów na sztucznym boisku pokonali Skotawię Dębnica Kaszubska 8:3 (2:1). Dla bytowian bramki zdobyli: Krzysztof Paraficz - 3, Tomasz Mielewczyk - 2, Łukasz Kluk, Mateusz Śmigiel i Jakub Bronka. Z gości na listę strzelców wpisali się: Jacek Piekarski, Radosław Kowalczyk i Sławomir Kass.

- W grach kontrolnych nasza skuteczność jest bardzo dobra, oby tylko tak było w rewanżowej rundzie rozgrywek słupskiej klasy okręgowej - ocenił Tomasz Mielewczyk, grający trener bytowskiej Bytovii II. - Skotawia postawiła trudne warunki w pierwszej połowie. Po przerwie nie miała za wiele do powiedzenia i bezdyskusyjnie musiała uznać bytowską wyższość.

Bytovia II Bytów: Wolski, Oblizajek, Mielewczyk, Król, Piechowski, Sabisz, Śmigiel, Chylewski, Bronka, Płotka, Paraficz. Ponadto swoją formę sprawdzili jeszcze: bramkarz Oleszkiewicz oraz zawodnicy w polu: Wardyn, Jaszewski, Michał Fusiek, Szmidke, Kluk i Dawid Fusiek.

Skotawia: Smutek, Krzysztof Data, Krystian Data, Szymański, Tomczyk, Piechna, Piekarski, Owczarek, Kass, Kowalczyk, Jączyński. Na zmiany weszli: Ratajski (bramkarz), Terkiewicz, Malkiewicz, Trun, Cyman i Gruszowski.