sportowy24
  Drutex-Bytovia Bytów zostaje w trzeciej lidze

  Drutex-Bytovia Bytów zostaje w trzeciej lidze

  Krzysztof Niekrasz krzysztof.niekrasz@mediaregionalne.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Drutex-Bytovia Bytów zostaje w trzeciej lidze

  Drutex-Bytovia Bytów zostaje w trzeciej lidze ©Fot. Archiwum

  Bytowianie wracają tam, gdzie ich miejsce. Stało się tak po tym, jak rozwiązał się Piast Choszczno. Dzięki temu zrobiła się luka i bytowianie jako pierwszy zespół z miejsca spadkowego mogą pozostać w dotychczasowej lidze.
  Drutex-Bytovia Bytów zostaje w trzeciej lidze

  Drutex-Bytovia Bytów zostaje w trzeciej lidze ©Fot. Archiwum

  W zakończonym sezonie 2009/2010 w Bałtyckiej III lidze Piast Choszczno uplasował się na trzynastym miejscu, gwarantującym utrzymanie. Drutex-Bytovia był czternasty, to niestety oznaczało spadek. Szczęście uśmiechnęło się jednak do bytowian - zostają w lidze. Spowodowało to splot wydarzeń, które nastąpiły w Piaście. W Choszcznie już pod koniec ligi głośno mówiono o kłopotach finansowych klubu. We wtorek, klub został rozwiązany.

  - Doszliśmy do wniosku, że Choszczna nie stać na utrzymanie klubu w III lidze -oświadczył Piotr Kubacki, ostatni prezes nieistniejącego Piasta. - W Choszcznie zajmować się będziemy tylko szkoleniem młodzieży.

  Gdy tylko kibice usłyszeli o problemach Piasta, plotkowano, że jego miejsce w wyniku tajemniczych fuzji albo wykupienia miejsca zajmie Drawa Drawsko Pomorskie lub Arkonia Szczecin. Miał to pilotować Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, z terenu którego pochodził Piast.

  - Na razie przebywam w Warszawie i o sprawie jeszcze nic nie wiem, ale jestem zaskoczony - stwierdził Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, jednocześnie prezes Zachodniopomorskiego ZPN. - Jeżeli to się potwierdzi, to po prostu straciliśmy jedną drużynę na trzecioligowym szczeblu. Na piśmie nie mam jeszcze żadnej informacji o likwidacji Piasta. Zaraz po powrocie ze stolicy będę jeszcze rozmawiał w tej sprawie, ale nie wiem, czy coś uda się jeszcze odwrócić. Żadnych kombinacji z fuzją na pewno nie będzie - zaznaczył.

  Rozgrywki Bałtyckiej III ligi edycji 2010/2011 prowadzić będzie Pomorski Związek Piłki Nożnej.
  O ocenę zaistniałej sytuacji poprosiliśmy Andrzeja Szczepańskiego, pełniącego obowiązki prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

  - Szkoda, że niemal w ostatniej chwili i tuż przed rozpoczęciem rozgrywek podejmowana jest taka decyzja przez klubowych działaczy. Nie mam jeszcze oficjalnego stanowiska od Piasta - wyznał Andrzej Szczepański. - Jeżeli wycofanie się potwierdzi, to zastosujemy uchwałę nr 13/102 z dnia 7 września 2006 roku Prezydium Zarządu PZPN w sprawie uzupełnienia składu poszczególnych klas rozgrywkowych w przypadku wycofania się drużyny lub rezygnacji z wywalczonego w sportowej rywalizacji awansu do klasy wyższej.

  My cytujemy fragment tej ustawy. Na podstawie paragrafu 38 ust. 1 Statutu PZPN, po uwzględnieniu opinii Związków Piłki Nożnej postanawia się co następuje: w sytuacji kiedy drużyna występująca w rozgrywkach danej klasy utrzyma się w tej klasie, a przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu wycofa się z rozgrywek -zwolnione miejsce zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego danej klasy rozgrywkowej minionego sezonu.

  Tak więc sprawa powinna być jasna. Drutex-Bytovia Bytów nie obroniła się przed spadkiem na boisku, ale po wycofaniu Piasta może świętować pozostanie w III lidze.
  W Słupsku w najbliższy piątek (30 lipca) o godz. 16 w hotelu Słupsk przy ul. Poznańskiej odbędzie się spotkanie organizacyjne klubów Bałtyckiej III ligi z władzami Pomorskiego i Zachodniopomorskiego ZPN, podczas którego omówione zostaną wszystkie sprawy organizacyjne i regulaminowe związane z rozgrywkami.


  Kibicujesz Gryfowi 95 Słupsk lub Bytovii Bytów? Zajrzyj na serwis o Bałtyckiej III lidze

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone