Dwa zwycięskie sparingi Drutex-Bytovii

Migawka z meczu Drutex-Bytovia (stroje żółto-czarne) – Gwardia Koszalin. Z prawej nabytek bytowian – Janusz Surdykowski. Ze zbioru Druteksu-Bytovii Bytów
Drugoligowy Drutex-Bytovia Bytów szlifuje formę na obozie w Gniewinie i tam też zaliczył dwa kolejne sparingi.

Bardzo pracowity okres mają piłkarze drugoligowego Druteksu-Bytovii Bytów. Nie tylko ciężko trenują, ale też rozgrywają mecze kontrolne, by należycie przygotować się do sezonu 2013/2014. Jednego dnia dwa kolejne sprawdziany zaliczyli podopieczni Waldemara Walkusza. Obydwa były zwycięskie. Najpierw Drutex-Bytovia pokonał 3:1 trzecioligową Gwardię Koszalin, której trenerem jest Tadeusz Żakieta.

Od pierwszych minut spotkania bytowski zespół ruszył do ataku. Bliski szczęścia już w 40. sekundzie gry po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty był Robert Hirsz, który z kilku metrów trafił wprost w golkipera Sebastiana Fabiańskiego (testowany bramkarz w koszalińskiej ekipie). Kilka minut później po rzucie rożnym tuż obok bramki futbolówkę posłał Łukasz Wróbel, który głową chciał zdobyć gola. Zespołowi Gwardii sporo problemów sprawiał aktywny na prawym skrzydle Joshua Balogun. Nigeryjczyk imponował utrzymaniem się przy piłce i szybkimi rajdami. Przez dłuższy okres na głównym boisku ośrodka Mistral Sport wiało nudą, aż do końcowego fragmentu pierwszej połowy.

W 44. minucie po akcji i dośrodkowaniu z lewej strony Wojciecha Wilczyńskiego do strzału świetnie złożył się Janusz Surdykowski i zdobył prowadzenie. W przerwie trener Waldemar Walkusz niezadowolony z gry zespołu przekazał kilka uwag, a następnie przeprowadził kilka zmian. Na boisku pojawił się m.in. testowany Mateusz Michalski (1991, pomocnik, Polonia Warszawa). Grający na lewej pomocy zawodnik w ostatnich w trzech kwadransach drugiej połowy przeprowadził kilka ładnych akcji i zanotował udany występ. Drugiego gola zdobył w zamieszaniu podbramkowym Balogun. Prowadzenie bytowian na 3:0 podwyższył strzałem z rzutu karnego Michał Pietroń, który wykorzystał pewnie jedenastkę podyktowaną za faul bramkarza Mateusza Kalkowskiego na Surdykowskim. Gwardia odpowiedziała trafieniem w koń­cówce gry, kiedy napastnik zespołu z Koszalina wykorzystał gapiostwo bytowskiej defensywy. Tym graczem okazał się Daniel Sidor, który ostatnio grał w Gryfie Słupsk.

Drutex-Bytovia Bytów - Gwardia Koszalin 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Janusz Surdykowski (44), 2:0 Joshua Balogun (56), 3:0 Michał Pietroń (rzut karny - 65), 3:1 Daniel Sidor (81)

Drutex-Bytovia: Sobański, Wróblewski, Silva, Wróbel (46 Więckowski), Wilczyń-s­ki (46 Kowalski - 78 Szmidke), Balogun, Kryszak (46 M. Pietroń), Pięta (46 Kajca), Stefanowicz (46 Michalski), Hirsz (46 zawodnik testowany), Surdykowski.

Po spotkaniu z gwardzistami Drutex-Bytovia spotkał się z gniewińskim Stolemem (gdańska klasa okręgowa) i pokonał go 4:0. W bytowskim zespole wystąpili głównie młodzi piłkarze, którzy chcieli pokazać się bytowskiemu sztabowi szkoleniowemu. Początek spotkania obfitował w sporą niedokładność w rozegraniu i konstruowaniu akcji. Po kwadransie gry wynik spotkania otworzył Mateusz Pakosz, który trafił do siatki strzałem z rzutu wolnego. Pomimo wielu sytuacji, jakie stworzył Drutex-Bytovia, wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Dopiero w 52. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Bojas, który popisał się indywi­dual­ną akcją. Kilkanaście minut później lewą stroną przedarł się Diego Bezerra i wyłożył piłkę na dwunasty metr do Bartosza Zimona. 17-latek silnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Wynik meczu na 4:0 w samej koń­cówce ustalił strzałem głową testowany zawodnik Warty Sieradz - Bartosz Pawlak (1983, obrońca).

W meczu ze Stolemem w bytowskim zespole testowani byli jeszcze: Bernard Powszuk (1994, obrońca, Lechia Gdańsk), Mateusz Michalski (1991, pomocnik, Polonia Warszawa), Fabian Słowiński (1993, napastnik, Arka II Gdynia, przed przejś­ciem do gdyńskiego klubu grał w Jantarze Ustka), Remigiusz Gac (1993, pomocnik, Lechia Gdańsk).

Drutex-Bytovia Bytów - Stolem Gniewino 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Pakosz (15), 2:0 Jakub Bojas (52), 3:0 Bartosz Zimon (65), 4:0 Bartosz Pawlak (86)

Drutex-Bytovia: Laskowski, Więckowski, Benkowski, Powszuk, Karwat, Pakosz, Bezerra, Michalski, Słowiński, Wojach, Bojas. W drugiej połowie do gry weszli bramkarz Oszmaniec i zawodnicy w polu: Szałek, Zimon, Chojnacki, Szmidke, Gac, Pawlak.