Gryf Słupsk znów wygrał i zbliżył się do lidera IV ligi

Jacek Wójcik
Łukasz Capar/Archiwum
Już tylko 2 punkty tracą do lidera pomorskiej IV ligi, Jaguara Gdańsk, piłkarze słupskiego Gryfa. W następnej kolejce mecz na szczycie.

Piłkarze Energi Gryfa Słupsk w 20. kolejce pokonali u siebie imiennika z Wejherowa 2:0. Niespodziewanie punkty na swoim boisku zgubił liderujący Jaguar Gdańsk, który przegrał aż 2:5 z Pomezanią Malbork. Te wyniki sprawiły, że przewaga Jaguara nad Gryfem stopniała do 2 punktów. A już w następnej kolejce lider przyjedzie do Słupska!

W meczu dwóch Gryfów, słupski strzelał gole w doliczonym czasie obydwu części gry. W dodatkowym czasie pierwszej połowy, Dawid Więckowski popisał się celną główką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andrzeja Łyszyka. Ten ostatni ustalił wynik spotkania w 92. minucie. Po podaniu od Wiktora Ciechańskiego, Łyszyk wbiegł z prawej strony w pole karne i pomimo ostrego kąta oddał celny strzał.

Podopieczni trenera Krzysztofa Mullera zapisali na swoje konto trzecią wygraną w trzecim wiosennym meczu, nie tracąc przy tym gola!

Dwie drużyny z regionu spotkały się w Miastku. Toczonym w ulewnym deszczu mecz pomiędzy Startem z Pogonią Lębork, zakończył się podziałem punktów. Wynik otworzyli gospodarze, a ładnym uderzeniem zza szesnastki popisał się doświadczony Krzysztof Bryndal. Sześć minut przed przerwą wyrównał Błażej Siłkowski. Drugą połowę lepiej rozpoczęła Pogoń. W 54. min Mateusz Dampc sprytnym strzałem dał prowadzenie gościom. Start wyrównał w 72. min. W zamieszaniu po rzucie wolnym trafił Jakub Narodzonek. Dla gospodarzy to drugi punkt na wiosnę, a dla gości dopiero pierwszy. Porażek w roli gospodarza doznały dwa pozostałe zespoły z regionu. Anioły Garczegorze prowadziły do przerwy w Lęborku z Arką II Gdynia, po karnym Michała Choszcza. Walczący o utrzymanie goście wyrównali w pierwszym kwadransie po zmianie stron, a wygraną 2:1 zapewnili sobie w doliczonym czasie gry. Bez wygranej na wiosnę pozostaje Sparta Sycewice. W pierwszym domowym meczu uległa Gromowi Nowy Staw 0:2, tracąc pierwszego gola już w 2. min.