Dwanaście medali MKB Lednik Miastko (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Miastku odbył się turniej badmintona młodzików młodszych, młodzików i juniorów młodszych. Rywalizowało 75 zawodników i zawodniczek z: Poznania, Gdańska, Polanowa, Sianowa, Gdyni, Góralic, Gniezna, Sławna, Bytowa, Kobierzyc, Władysławowa, Pabianic, Słupska i Miastka. UM Miastko

Dobrze wypadli gospodarze, czyli reprezentanci MKB Lednik Miastko.

Trzy razy na podium stawał Błażej Lange, który wywalczył dwa pierwsze miejsca w grach: podwójnej z Pawłem Szachem z Bytowa i mieszanej z Martyną Tatarek z Wrocławia oraz drugie miejsce w grze pojedynczej.

Zofia Szul zajęła pierwsze miejsce w grze pojedynczej i trzecie miejsce w grze podwójnej w kategorii młodzik.

W grze podwójnej trzecie miejsce w kategorii młodzik zajęli: Milena Bublewicz i Zofia Szul oraz Martyna Cybulska i Wiktoria Skoneczna z Bytowa. Natomiast w grze mieszanej trzecie miejsce wywalczyli Wiktor Wyka i Nina Stachowicz ze Sławna.

W grze pojedynczej nasi młodzicy z Miastka zajęli: Milena Bublewicz - 9 miejsce, Martyna Cybulska - 10 miejsce, Wiktor Wyka - 9 miejsce.

W kategorii junior młodszy Hanna Bublewicz zajęła trzecie miejsce w grze podwójnej z Karoliną Brzozecką z Bytowa i piąte miejsce w grze pojedynczej.

W kategorii młodzik młodszy w grze podwójnej drugie miejsce zajął Mateusz Dorawa z Marcinem Dymowski z Poznania, a trzecie miejsce Oskar Rekowski w parze z Kacprem Bronakowskim. W grze mieszanej Kinga Góral i Huber Gruba wywalczyli piąte miejsce. W grze pojedynczej Hubert Gruba zajął 5 miejsce, Oskar Rekowski 6 miejsce, Kacper Bronakowski 7 miejsce, Mateusz Dorawa 9 miejsce i Kinga Góral 9 miejsce.