Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym w Tuchomiu

Sylwia Lis
Sylwia Lis
XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym odbył się w Tuchomiu.
XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym odbył się w Tuchomiu. Gmina Tuchomie
XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym odbył się w Tuchomiu. - Dziękujemy uczniom za poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu, zdajemy sobie sprawę, że ustawy nie są najprzyjemniejszą lekturą dla młodych ludzi - mówią organizatorzy konkursu. - Dlatego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu odbył się XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym. Jako pierwsi z testem składającym się z 60 pytań dotyczących funkcjonowania gminy, powiatu i województwa zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych.

Swoich reprezentantów miały szkoły: Zespół Szkół w Parchowie (uczniowie przygotowani przez Iwonę Kolańską), Zespół Szkół w Borowym Młynie (uczniowie przygotowani przez Marzenę Klim), Szkoła Podstawowa w Miastku (uczniowie przygotowani przez Sławomira Wolskiego), Szkoła Podstawowa Kramarzyny (uczniowie przygotowani przez Mariusza Richtera), Szkoła Podstawowa Borzytuchom (uczniowie przygotowani przez Agnieszkę Gostkowską), Zespół Szkół Tuchomie (uczniowie przygotowani przez Janusza Juchniewicza), Szkoła Podstawowa nr 2 Bytów (uczniowie przygotowani przez Roberta Rogalskiego).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z SP Kramarzyny – uzyskując 97 pkt. Drugie miejsce przypadło uczniom z SP Borzytuchom – uzyskując 95 pkt. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z ZS Tuchomie – z 92 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej przyznano sześć miejsc dla następujących uczniów:

Miejsce I – Magdalena Szachta – SP Borzytuchom
Miejsce II – Maksymilian Rekowski – SP Kramarzyny
Miejsce III – (dogrywka) – Paulina Labun - ZS Tuchomie
Miejsce IV – Łukasz Reszka – ZS Parchowo
Miejsce V – Olaf Jeszke – SP Kramarzyny
Miejsce VI – Szymon Sylka – SP nr 2 Bytów
Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

- Dziękujemy uczniom za poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu, zdajemy sobie sprawę, że ustawy nie są najprzyjemniejszą lekturą dla młodych ludzi - mówią organizatorzy konkursu. - Dlatego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy.

Kolejni z testem zmierzyli się reprezentanci szkół średnich z terenu powiatu bytowskiego: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy (uczennica przygotowana przez Grzegorza Jończyk), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie (uczniowie przygotowani przez Joannę Pilipczuk), Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie (uczniowie przygotowani przez Annę Sokołanko), Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku (uczeń przygotowany przez Jana Ozymko), Zespół Szkół Ponadpodstawowych Bytów (uczniowie przygotowani przez Łukasza Kowalskiego).

Nagrodzono trzech najlepszych uczniów:

Miejsce I – Marta Strzelecka – ZSO Bytów
Miejsce II – Bartosz Kowalski – ZSO Bytów
Miejsce III – Jacek Plata – ZSP Bytów
Już niebawem, 7 kwietnia uczniów czeka praktyczny egzamin ze znajomości uchwał o samorządzie gminnym, powiatowym, wojewódzkim. Natomiast trójka finalistów ze szkół ponadpodstawowych już 12 kwietnia zmierzy się z testem na szczeblu wojewódzkim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza