Energa Czarni- AZS Politechnika Warszawska 81:70 (zdjęcia,wideo)

Paweł Sikorski
Energa Czarni Słupsk wygrali 81 - 70.
Energa Czarni Słupsk wygrali 81 - 70. Łukasz Capar
W drugiej kolejce TBL Energa Czarni Słupsk wygrali z akademikami z Warszawy 81:70.
Energa Czarni Slupsk - AZS Politechnika Warszawa

Energa Czarni Słupsk - AZS Politechnika Warszawa

Przez pół godziny mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej i drugiej kwarcie Czarne Pantery miały nieznaczną przewagę, której jednak nie potrafiły potwierdzić w statystykach punktowych. Niska skuteczność (zwłaszcza rażąca niemoc w rzutach za trzy punkty - 4/19) zemściły się w trzeciej odsłonie, po której to beniaminek polskiej ligi wygrywał trzema punktami.

Ostatnie 10 minut meczu to popisowa gra Energi. Wysoka przewaga punktowa pozwoliła na psychiczny komfort i spokojną końcówkę spotkania.

Najskuteczniejszy w szeregach Czarnych Słupsk był Stanley Burrell - 21 punktów. Amerykanin przebywał także najdłużej na boisku - ponad 36 minut.

Energa Czarni Słupsk - AZS Politechnika Warszawska 81:70 (20:19, 16:14, 17:23, 28:14)

Czarni: Stanley Burrell 21, Scott Morrison 11, Zbigniew Białek 11 (1), Paweł Leończyk 9, Mantas Cesnauskis 9 (1), Darnell Hinson 7, David Weaver 7, Paweł Kikowski 3 (1), Krzysztof Roszyk 3 (1), Szymon Długosz, Wojciech Osiński, Patryk Przyborowski.

AZS: Piotr Pamuła 18 (3), Jarosław Mokros 10 (2), Michał Nowakowski 8 (1), Leszek Karwowski 7 (1), Łukasz Wilczek 7 (1), Mateusz Ponitka (1), Patryk Pełka 5, Michał Michalak 5 (1), Marek Popiołek 2, Marcin Kolowca 2.

Wiecej o meczu w GŁOSIE POMORZA (13 października).