Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81-88 (zdjęcia)

Fot: Łukasz Capar
Zespół Energi Czarnych Słupsk przegrał ostatni mecz turnieju Prezydenta Miasta Słupska rozegranego w Jezierzycach przegrywając z AZS Koszalin 81-88. W czasie trzydniowych rozgrywek Czarni nie wygrali ani jednego meczu.

4. Energa Czarni

Już na samym początku meczu, w ciągu zaledwie jednej minuty rozgrywający Czarnych Dru Joyce złapał dwa faule. To ograniczyło możliwości gospodarzy. Mantas Cesnauskis jako zmiennik na pozycji rozgrywającego spisuje się nie nadzwyczajnie.

Mecz choć turniejowy oczywiście niesie emocje. Po przewinieniu technicznym otrzymali Reese i Marcin Sroka, obaj za thrash talking, czyli kłótnię o charakterze mocno niecenzuralnym.

Obie strony grały przeciętnie, ale drużyna z Koszalina prezentowała się nieco lepiej. Grała bardziej zorganizowaną koszykówkę. Energa Czarni rwaną i opierającą się na indywidualnych popisach.

W trzeciej kwarcie mecz był nadal wyrównany. Punkty obie drużyny zdobywały z łatwych pozycji, co wynika jednak głównie ze słabej obrony obu drużyn.

W czwartej kwarcie zarysowuje się większa przewaga AZS, co widać także na tablicy wyników. Na kilka minut przed końcem AZS prowadził 78:71 i nie oddał do końca prowadzenia. Mecz zakończył się rezultatem 81-88.

Na cztery dni przed startem ligi obie drużyny wyglądają tak sobie, ale Czarni mają chyba większy problem. Ostatnie wzmocnienie Energi Chris Daniels nie ma nawet świeżości, która jest u graczy bez ciężkiego przygotowania przedsezonowego. Widać za to u niego spore zaległości treningowe.