Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn - 90:72 (zdjęcia, wideo)

Paweł Łakomski
Energa Czarni Słupsk pokonała Bank BPS Basket Kwidzyn 90:72. Spotkanie rozpoczęło się z ponad godzinnym opóźnieniem, bo zegar 24 sekund odmówił posłuszeństwa.
Zdjecia z meczu Energa Czarni Slupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn.

Czarni - Basket 90:72 cz.2

Marcin Sroka o spotkaniu:

- Wykonaliśmy kroczek do przodu, zagraliśmy przede wszystkim dobrze w obronie. Myślę, że kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu była druga połowa, w której postawiliśmy naprawdę trudne warunki drużynie Andreja Urelpa.

Dopiero po 19 kibice zgromadzeni w Hali Gryfia mogli zobaczyć pierwszy mecz fazy preplay-off pomiędzy Czarnymi Panterami, a Bankowcami z Kwidzyna.

W pierwszych minutach spotkania obydwa zespoły decydowały się na rzuty z dystansu. Świetny początek miał obchodzący dziś 28. urodziny Marcin Sroka, który najpierw trafił za dwa, a potem za trzy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:27.

W dalszej części meczu znów wynik oscylował w granicach remisu. Po pierwszej połowie jednym punktem prowadzili podopieczni Andreja Urlepa 44:45.

Druga część gry należała już tylko do gospodarzy. Podopieczni Gaspera Okorna szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie i już do końca meczu nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Tym samym,,Energetycy" są bardzo blisko awansu do fazy play- off, gdyż w konfrontacji z Basketem prowadzą 1-0. Przypominamy, że walka toczy się do dwóch zwycięstw.

Najwięcej punktów dla słupskiej drużyny zdobyli Demetric Bennett - 19, Omar Barlett, Marcin Sroka i Chris Booker po 14 oraz Mantas Cesnauskis - 13.

Energa Czarni Słupsk - Bank BPS Basket Kwidzyn 90: 72 (27:27, 17:18, 27:19, 19:8)