Energa Czarni Słupsk - BK Ventspils 91-75

W meczu II kolejki EuroChallenge koszykarze Energi czarnych Słupsk wygrali z BK Ventspils 91-75.
W meczu II kolejki EuroChallenge koszykarze Energi czarnych Slupsk wygrali z BK Ventspils 91-75.

Czarni Słupsk - BK Ventspils

Gospodarze, nie angażując się zbytnio w obronę i grę na tablicach, skoncentrowali się na rzutach za trzy punkty. W pierwszej kwarcie mieli ich aż sześć, do przerwy prezentowali 62-procentową skuteczność w tym elemencie.

Dlatego łatwo wypracowali sobie przewagę 8-10 punktami i starali się ją utrzymywać. Gorzej, że ich brak starań w obronie widać było w zbiórkach, gospodarze przegrali je 28:32.

Ambitni Łotysze po pauzie próbowali jeszcze gonić wynik, zeszli nawet do rezultatu 58:52. Wystarczyły jednak kolejne trójki i proste przechwyty po błędach rozgrywających, by gospodarze odskoczyli na 74:55 i mogli spokojnie czekać na koniec meczu.

Energa Czarni - BK Ventspils 91:75 (27:17, 22:20, 27:22, 16:16)

Energa Czarni: Howell 13, Sroka 7 (1), Bennett 19 (3), Straight 18 (4), Cesnauskis 7 (1), Dutkiewicz 5 (1), Leończyk 2, Kedzo 8 (2), Bakić 12 (1).

BK Ventspils: Veselovs 18 (1), Zakis 5, Vairogs 14 (1), Umbrasko 4 (1), Strelnieks 14, Sokolovs 0, Berzins 0, Jurevicius 11, Kanbergs 0, Skirmants 9.