Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:76 (zdjęcia, wideo)

Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań
Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań Fot. Łukasz Capar
Energa Czarni Słupsk nadal jest liderem Tauron Basket Ligi. Nie dał rady w hali Gryfia zespół z Poznania. Czarne Pantery wygrały z PBG Basketem 82:76.
Energa Czarni Slupsk - PBG Basket Poznan

Czarni Słupsk liderem!

Pierwsza kwarta należała do gości, to oni wykorzystywali częściej okazje i zbierali punkty po bardzo dobrej obronie. Było też nerwowo. Patryk Okafor center PBG nieustannie prowokował spięcia na boisku. TAk skutecznie, że już w drugiej kwarcie wyleciał za pięć przewinień i jeszcze schodząc dostał jeszcze szóste - tecdhniczne.

W drugiej kwarcie Czarne Pantery szybko odrobiły stratę. Początek drugiej połowy meczu nie pozostawiał wątpliwości, że jeśli PBG Basket będzie chciał wygrać w Gryfii, to poznańskich koszykarzy czeka jednak trudna przeprawa.
W trzeciej odsłonie, świetnej w wykonaniu Czarnych wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Gospodarze prowadzili nawet 12 punktami. Obudził się popełniający seryjne błędy CAmeron Bennerman, który znowu popisał się fantastyczną akcją pakując piłkę z góry do kosza wcześniej mijając jak tyczki dwóch obrońców.

W 4. kwarcie Basket poczuł się pewniej i słupszczanom grało cię o wiele gorzej. Goście dogonili słupszczan na 3 minuty przed końcem. Kolejna emocjonująca i nerwowa końcówka spotkania to już chyba standard w meczach Czarnych. Kibice mocno dopingowali słupską drużynę, szczególnie po spektakularnym rzucie za 3 punkty Mantasa Cesnauskisa, na który równie doskonale odpowiedział Eddy Miller. Zimna krew, wlaka na tablicach i wsparcie kibiców dały jednak gospodarzom kolejną wygraną. To 7. wygrany mecz z rzędu i Czarni wciąż są bez przegranej. Tym samym pozostają liderem tabeli Tauron Basket Ligi.

Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:76 kwarty: 14:25, 22:10, 30:24, 16:17

Energa Czarni: Zbigniew Białek 21(2), Cameron Bennerman 19(2), Mantas Cesnauskis 16(2), Bryan Davis 8, Jerel Blassingame 7, Wojciech Szawarski 6(1), Paweł Leończyk 5, Krzysztof Roszyk 0, Hubert Pabian 0.

PBG Basket Poznań: Jeremy Fears 18(1), Edward Miller 15(1), Piotr Dąbrowski 10(2), Vladimir Tica 9, Piotr Stelmach 9, Cliff Hawkins 5(1), Patrick Okafor 5, Łukasz Wiśniewski 3, Grzegorz Surmacz 2.