Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot 86:78

(red)
Energa Czarni pokonali Trefla Sopot 86:78 w pierwszym dniu turnieju w Starogardzie Gdańskim.

W turnieju tym występują jeszcze zespoły Polskiego Cukru Toruń i gospodarzy Polpharmy. Mecz Trefla z Czarnymi był wyrównanym spotkaniem przez 35 minut. Klasa Jerela Blassingame’a i Stanleya Burella ( 8 asysty, w tym dwie fenomenalne) zdecydowała o wygranej słupszczan. Jednak tydzień przed startem ligi, gra zespołu słupskiego daleka, a nawet bardzo daleka, jest od optymalnej.

Choć zwraca uwagę wysoka (44 proc) skuteczność zespołu w rzutach za trzy punkty, czego wcześniej bardzo brakowało. Świetny w końcówce Jerel zagrał bardzo słabo w pierwszej połowie. Widać ogromne braki Czarnych w grze obronnej, i co gorsza zarówno indywidualnej jak i zespołowej. Tym bardziej, że zespół Trefla w tym meczu także niczym nie imponował.

Mecz był pierwszym testem dla wracającego do drużyny Justina Jacksona. Test ten wypadł przeciętnie, ale trudno było oczekiwać cudów. Potwierdził to z czego jest znany, skuteczne bloki i dobrą walkę pod koszami. Braki ma jedna duże. Jackson ma siedem dni na zgranie się z drużyną. To mało.

Nieźle zagrał Mantas Cesnauskis, a 20 minutowy występ Piotra Dabrowskiego (13 pkt.) był jego najlepszym w okresie przygotowawczym. Bardzo rozczarowująca była gra Marcusa Ginyarda, który przez ponad 21 minut gry na boisku nie pokazał nic godnego odnotowania.

Z kolei David Kravish wydaje się być graczem o ustabilizowanej, przyzwoitym poziomie gry. Oczekiwać należy jednak dużo więcej. Łukasza Seweryna i Mateusza Jarmakowicza widywaliśmy w lepszej formie. Z powodu drobnego urazu nie zagrał Greg Surmacz, a Jarosław Mokros jest kontuzjowany.

W sobotę drugi dzień turnieju. Czarni zagrają ze zwycięzca meczu Polski Cukier – Polpharma.

Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot 86:78 (15:22, 28:17, 11:19, 32:20)

Czarni: Balssingame 20(3) - 4 asysty), Burell 11 (1) – 8 asyst, Jackson 5 (7 zb.), Dąbrowski 13 (3), Seweryn 7 (2), Ginyard 3, Jarmakowicz 6 (4 zb.) Cesnasuskis 13 (3), Kravish 8 (7 zb)

Trefl: Ireland 14(2), Śmigielski 11, Marković 21(2), Dylewicz 3, Karolak 14(3), Mielczarek 11(1), Kolenda 2, Motylewski 2, Majewski 0, Stemenković 0.