Energa Czarni zwycięża we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 89:71

red
Energa Czarni zwycięża we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 89:71 Łukasz Capar
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk pokonali Śląsk Wrocław 89:71. Najlepszym strzelcem Ekipy Czarnych Panter był Mbodji, który zdobył 18 pkt. W zespole gości najlepiej punktował Kowalenko (21).

Energa Czarni pokonała Śląsk Wrocław minimalnym nakładem sił, angażując się mocno w mecz dopiero w czwartej kwarcie. Wcześniej goście, mimo bardzo wąskiego składu, toczyli wyrównany bój ze słupszczanami i byli blisko Energi Czarnych - na odległość 2 - 3 skutecznych akcji. Gospodarze, szczególnie w trzeciej kwarcie, mieli problemy z rozbiciem strefy postawionej przez Śląsk.

- Będziemy to jeszcze ćwiczyć, tym bardziej, że jeden z naszych potencjalnych przeciwników Anwil lubi tak grać - mówił po meczu z Wrocławiem Donaldas Kairys, trener Energi Czarnych.

W Śląsku dużo punktowali Jarmakowicz i Kowalenko, bezpardonowo wykorzystując dziury w defensywie Czarnych Panter. Wszyscy wrocławianie grali zespołowo, dzieląc się piłką (mieli 18 asyst przy 17 słupszczan), ale gdy w końcu gospodarze przyspieszyli, zabrakło im sił.

Konferencja: Energa Czarni Słupsk

Konferencja: WKS Śląsk Wrocław