Energa MJMS Nieruchomości zakończyła ligę na trzecim miejscu

Trener Mirosław Lisztwan przekazuje uwagi zawodnikom Energi MJMS Nieruchomości
Trener Mirosław Lisztwan przekazuje uwagi zawodnikom Energi MJMS Nieruchomości Fot. Energa Basket Słupsk
W swoim ostatnim meczu turnieju barażowego zespół Energa SA MJMS Nieruchomości Słupsk przegrał ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska 69:74 (18:19, 17:13, 19:10, 13:25, d: 2:7).

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Słupszczanie prowadzili po pierwszej połowie oraz po trzeciej kwarcie dość wyraźnie. Niestety, tuż przed końcem spotkania zwycięstwo wyrwało im się z rąk. W dogrywce lepszy już był zespół gości.

Punkty dla Słupska zdobyli: Kacper Kozłowicz 4, Maciej Olechnowicz 10, Filip Giec 18, Jan Pluta 10, Mateusz Palimonka 1, Miłosz Machała 14, Maciek Piątkowski 12.

Punkty dla gości: Igor Perzanowski 17, Piotr Wielopolski 17, Wiktor Siemianiuk 14, Fares Maszerowski 13, Dominik Miecznikowski 6, Maksymilian Turski 4, Michał Szczepkowski 3.

Wcześniej przeciwnikiem juniorów starszych prowadzonych przez trenera Mirosława Lisztwana była faworyzowana drużyna Trefl 1LO Sopot.

Początek spotkania należał do gości i to oni po 6 minutach prowadzili 12:6. Słupscy zawodnicy zaczęli grać od tego momentu lepiej w obronie i dotrzymywali kroku przyjezdnym. Do przerwy sopocianie prowadzili 38:33.

Po przerwie słupska drużyna grała cierpliwie w ataku, bardzo dobrze dzieląc się piłką. Dzięki temu wygrała trzecią część meczu 23:20 (wynik po trzech kwartach 58:56 dla Sopotu). Gdy do końca spotkania pozostawały dwie minuty goście prowadzili tylko trzema punktami (70:67). W samej końcówce gospodarzom brakowało już sił, a przyjezdni dobrze rozegrali ostatnie akcje i ostatecznie wygrali 75:67.

Punkty dla Energi: Maciej Piątkowski 18, Maciej Olechnowicz 11, Michał Oleksy 9, Jakub Wasilewski 8, Miłosz Machała 8, Filip Giec 7, Jan Pluta 4, Mateusz Palimonka 2.

W trzecim ze spotkań barażowych Asseco Arka Gdynia pokonała słupszczan 91:75 (24:23, 27:14, 18:18, 22:20). Punkty dla słupskiej drużyny zdobywali: Michał Oleksy 16, Jan Pluta 13, Filip Giec 13, Miłosz Machała 9, Maciej Olechnowicz 9, Maciej Piątkowski 7, Kacper Kozłowicz 5, Jakub Wasilewski 3.

W lidze POZKosz U-19, słupska drużyna zajęła III miejsce.‼️

Zwycięstwo i porażka młodszych graczy

Liga U-13. Koszykarze Energa SA Starosielski Fabryka - K&K Onroad Transport Spedycja Logistyka Słupsk zagrali we własnej hali z MTS Basket Kwidzyn i wygrali wysoko 124:18 (22:3, 30:4, 38:5, 34:6).

Zespół gości przyjechał w osłabionym składzie, lecz drużyna gospodarzy nie lekceważyła tego i byli skoncentrowani od początku meczu. Bardzo dobrze bronili zespołowo, dzielili się piłką w ataku i grali zespołowo. Przewaga gospodarzy z minuty na minutę rosła. Punkty dla słupskiego zespołu zdobywali: Igor Pawłowski 22, Piotr Pietraś, Jolan Szmidt 14, Jakub Moroń 12, Jan Wojciechowski 12, Adam Matysiuk 12, Jakub Fabich 8, Jerzy Gwóźdź-Sproketowski 6, Bartosz Baczyk 6, Igor Mazur 6, Filip Mazur 4, Gracjan Piekarek 2.

Koszykarze Energa SA BRANQ Słupsk zmierzyli się na wyjeździe z UKS Bryza Kolbudy w lidze POZKosz U-12 i wysoko przegrali 39:85 (2:20, 14:25, 9:23, 14:17).

Zespół gospodarzy od początku spotkania bardzo dobrze bronił i wymuszał straty na słupskim zespole. Dzięki temu było dużo szybkich ataków które trudno było zatrzymać.

Punkty dla słupskiego zespołu zdobywali: Bartosz Baczyk 14, Gracjan Piekarek 12, Krzysztof Nitka 4, Bartłomiej Nowakowski 3, Krystian Pawlak 2, Jakub Fabich 2, Aleksander Kopacki 2. Najwięcej punktów dla zespołu z Kolbud zdobywali: Bartosz Nadtoka 16, Szymon Kałużny 13, Nikodem Szremski 12, Wojeciech Ziewiec 11.