Futbol Amerykański. Druga wysoka porażka Griffons Słupsk

res
Futbol amerykański Przegrali w drugim spotkaniu w zmaganiach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gracze Griffons Słupsk. PK

W Bydgoszczy lepsi od słupszczan okazali się zawodnicy miejscowych Archers. Pokonali Griffons 54:0. W kwartach było (18:0, 15:0, 13:0, 8:0)

Oba zespoły znają się bardzo dobrze. W latach 2011-2012 trzy z pięciu meczów w ramach PLFA 8 wygrali słupszczanie. W jednym padł remis. Jednak dopiero w ostatnim sezonie drużyny te po raz pierwszy zmierzyły się rozgrywkach jedenastoosobowych i to bydgoszczanie byli lepsi, triumfując na wyjeździe 22:7.

W tym sezonie Archers grali po raz pierwszy, Griffonsi mieli za sobą porażkę z Angels Toruń 2:36. Gospodarze wzmocnili się byłymi zawodnikami nieistniejącego już zespołu Bydgoszcz Raiders oraz amerykańskim trenerem. Swoją siłę gospodarze zaprezentowali już w pierwszej kwarcie zdobywając dwa przyłożenia biegowe i wymuszając na przeciwnikach stratę, która kosztowała ich stratę dwóch punktów. Po pierwszej połowie losy spotkania były przesądzone. Do przerwy Łucznicy prowadzili już 33:0.

Pod koniec drugiej kwarty i na początku trzeciej Griffons zaczęli prezentować się coraz lepiej, ale nie potrafili tego udokumentować przyłożeniami. W całym spotkaniu mnóstwo krwi rozgrywającemu gospodarzy napsuł linebacker gości Szymon Wicik, który aż trzykrotnie powalał quartebacka bydgoszczan przed linią wznowienia akcji.

- Popełniliśmy sporo błędów. Archers wykorzystali wszystkie swoje atuty, a tych mają wiele. Co cieszy, mecz był bardzo czysty. Po dwóch ciężkich przeprawach na początku sezonu liczymy na coraz lepszą grę w kolejnych spotkaniach. Na pewno nie składamy broni - mówił po spotkaniu Jakub Helinski, trener Griffons Słupsk.

Zespół znad Słupi kolejne spotkanie rozegra 21 czerwca. W Toruniu walczyć będzie z tamtejszymi Angels. W Słupsku Griffons zaprezentują się dopiero 3 sierpnia, gdy walczyć będą w rewanżu z Archers Bydgoszcz.

Bydgoszcz Archers - Griffons Słupsk 54:0 (18:0, 15:0, 13:0, 8:0).
Widzów: 350 widzów.
Skład Griffons: atak: Helinski, Pawlak, Hallmann, Pederecki, Harasimiuk, Jankowski, Lewandowski, Skwierawski, Suśniak, Borucki, Drużba. Obrona: Nastały, Kwinta, Sobczak, Konieczny, Greczkowski, Trzebiatowski, Wicik, Całujek, Braczkowski, Elendt, Sokołowski. Formacja specjalna: Helinski, Kwinta, Jakubowski, Konieczny, Trzebiatowski, Wicik, Sitarz.