Gmina Ustka. Trwa spór, czy płacić za wodę

  Gmina Ustka. Trwa spór, czy płacić za wodę

  Zbigniew Mareki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zdjęcie poglądowe.

  Zdjęcie poglądowe. ©Pixabay.com

  Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy Ustka, radzi mieszkańcom gminy płacić najnowsze faktury za wodę i ścieki, choć Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku twierdzi, że nie ma żadnego uzasadnienia dla wprowadzenia nowych taryf za zużycie wody i odprowadzenie ścieków w gminie Ustka.
  Zdjęcie poglądowe.

  Zdjęcie poglądowe. ©Pixabay.com

  Przypomnijmy: 12 lipca br. Zakład Usług Wodnych w Słupsku, który zarządza wodociągami w gminie Ustka, wprowadził drastyczne podwyżki taryf dla osób fizycznych, które tam pobierają wodę i odprowadzają ścieki. Jak już pisaliśmy wcześniej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku jako państwowy regulator taryf uznał, że podwyżka została wdrożona niezgodnie z prawem, bo nie uzyskała zgody regulatora. ZUW nie zgadza się z tą interpretacją i nie wyklucza, że pójdzie do sądu.

  - Otrzymałam niedawno nową fakturę, która jest przeszło trzykrotnie wyższa od poprzedniej. Zastanawiam się, czy muszę ją płacić, skoro trwa spór prawny między ZUW a państwowym regulatorem - mówi jedna z naszych czytelniczek.

  Wójt Anna SobczukJaodłowska twierdzi, że fakturę trzeba zapłacić, choć to nie znaczy, że w przyszłości nie można będzie zgłosić własnych roszczeń. Poza tym poinformowała nas, że 13 listopada wybiera się do Gdańska na rozmowy z dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, od którego oczekuje ostatecznego rozstrzygnięcia w sprawie nowej taryfy wodno-kanalizacyjnej dla gminy Ustka.

  - Spór między instytucją państwową a firmą zarządzającą nie może prowadzić do tego, że będą to odczuwać mieszkańcy - uważa. Jednocześnie gminny audytor przystąpił do badania uwarunkowań, którymi kierował się ZUW, określając stawki nowych taryf.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone