Gramy dalej! Energa Czarni - Anwil Włocławek 83:76 [zdjęcia]

RED
Czarni pokonują Anwil Włocławek 83:76 w czwartym meczu play off. Będzie piąte, decydujące spotkanie we Włocławku.

Niewiarygodne stało się faktem. Mimo, że końcówce Czarni przegrywali już 9 punktami końcowe minuty IV kwarty zagrali wprost niewiarygodnie walecznie ale przede wszystkim skutecznie. Przy niesamowitym dopingu publiczności w hali Gryfia, zanotowali serię 16:0 i wyrwali niezwykle ważne zwycięstwo przedłużające nadzieję na awans do półfinału.

Całe spotkanie dramaturgią przypomniało trzy poprzednie. Prowadzenie zmieniało się z jednej strony na drugą. Walka w parterze, niesamowite rzuty z dystansu, finezyjne akcje podkoszowe. Lider Czarnych Chavaughn Lewis dobył 26 punktów, miał też sześć zbiórek i osiem asyst. Kapitalny, przesądzający o zwycięstwie rzut za trzy punkty dający Czarnym prowadzenie 81:74 oddał Greg Surmacz, świetny w całych play off.