MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od poniedziałku, 6 maja, przejazd i przejście pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej będą zamknięte

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Przejazd i przejście pod wiaduktem zostanie zamknięte już 6 maja w nocy.
Przejazd i przejście pod wiaduktem zostanie zamknięte już 6 maja w nocy. Łukasz Capar
W poniedziałek rano, 6 maja, zamknięty zostanie przejazd i przejście pod wiaduktem kolejowym na ul. Szczecińskiej. Przypominamy, którędy zostaną wytyczone objazdy oraz jakimi trasami będą jeździć linie autobusów miejskich.

Już tylko godziny dzielą nas od zamknięcia przejazdu i przejścia pod wiaduktem kolejowym na ul. Szczecińskiej. Obiekt zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy wiadukt.

Prace realizowane będą w dwóch etapach, połówkowo, by zachować ruch pociągów w kierunku Koszalina. Pierwsza część rozpocznie się 6 maja i potrwać ma do końca listopada bieżącego roku. Nie oznacza to jednak, że na tym utrudnienia dla kierowców się skończą. W planach jest bowiem rozbiórka i budowa nowych wiaduktów na ul. Grunwaldzkiej i Bałtyckiej, a po wykonaniu tej części inwestycji, ponowne zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej w celu zrealizowania drugiego etapu rozbiórki. Może to potrwać nawet do początku 2026 roku.

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej oznacza wielkie utrudnienia w komunikacji. Tamtędy przebiega jedna z najważniejszych arterii drogowych łączących wschodnia i zachodnią część Słupska.

Przejazd i przejście pod wiaduktem zostanie zamknięte już 6 maja w nocy. Odpowiednie znaki i bariery są już przygotowane. Zamontowano również znaki drogowe oraz tablice informacyjne na okolicznych skrzyżowaniach.

Objazdy zamkniętego odcinka drogi zostaną wyznaczone dwiema alternatywnymi trasami: Grottgera – Witkacego – Przemysłowa oraz Sobieskiego – 3-go Maja – Wolności – Kołłątaja.

Skrzyżowanie ulic Szczecińskiej - Sobieskiego - Krzywoustego:
W celu poprawy warunków ruchu przeprogramowana zostanie sygnalizacja świetlna, uwzględniająca zwiększone potoki pojazdów w ciągu trasy objazdu. Ruch pomiędzy ulicami Szczecińską i Sobieskiego możliwy będzie po dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Przy ulicy Sobieskiego zlikwidowany zostanie buspas na prawym skrajnym pasie ruchu, korzystać z niego będą mogły wszystkie pojazdy. Przy ulicy Szczecińskiej skręt w ulicę Sobieskiego zostanie umożliwiony poprzez wyznaczenie dodatkowego pasa ruchu.

Skrzyżowanie ulic Sobieskiego - Zygmunta Augusta - Towarowej:
W celu poprawy warunków ruchu przeprogramowana zostanie sygnalizacja świetlna, uwzględniająca zwiększone potoki pojazdów w ciągu trasy objazdu. Zlikwidowana zostanie możliwość skrętu w lewo z ulicy Sobieskiego w ulicę Zygmunta Augusta (z wyłączeniem autobusów), co poprawi przepustowość ulicy Sobieskiego. Dojazd do ul. Zygmunta Augusta będzie możliwy po nawrocie na rondzie Bp. I. Jeża.

Ulice Żółkiewskiego i Chodkiewicza:
W celu poprawy warunków dojazdu do ulic Banacha, Zygmunta Augusta i Piłsudskiego, z pominięciem ulicy Sobieskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na całej długości ulic Chodkiewicza i Żółkiewskiego.

Skrzyżowanie ulic 3 Maja - Wolności - Kołłątaja:
Zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ulicy Wolności w ulicę Kołłątaja (z wyłączeniem autobusów).

Skrzyżowanie ulic Kołłątaja - Tuwima - Wita Stwosza:
Wprowadzona zostanie możliwość skrętu w lewo z ulicy Kołłątaja w ulicę Tuwima (w kierunku centrum) z wprowadzeniem „łamanego” pierwszeństwa przejazdu w tej relacji. W związku z wprowadzoną zmianą wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych wewnętrzne pasy ulicy Tuwima przy skrzyżowaniu zostaną wyłączone z ruchu w celu wykonania azylu dla pieszych.

Uwaga: pod wiaduktem na ul. Szczecińskiej zamknięte zostaną również chodniki dla pieszych.

Ruch pieszy zostanie poprowadzony trasą Sobieskiego - Towarowa - Dworzec Autobusowy (Węzeł Transportowy) - dworzec PKP (przejście w poziomie torów) - Kołłątaja.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku wyznaczył alternatywne trasy dla autobusów komunikacji miejskiej. Pasażerowie muszą przygotować się na wiele zmian i przyzwyczaić do objazdów. Jak zorganizowane zostaną nowe trasy autobusów?

Linia nr 1
Nastąpi zmiana trasy w kierunku Centrum Handlowego Jantar i poprowadzenie jej ulicami: Wolności, 3 Maja, Sobieskiego i Szczecińską. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: 3 Maja - Fabryczna 02, Sobieskiego - 3 Maja 01, Sobieskiego - Banacha 02 i Sobieskiego - Ekonomik 02. Przystanek „Kołłątaja-Kaufland” będzie obsługiwany przez linię 1 wyłącznie w kierunku pętli na ul. Gdyńskiej.

Linia nr 2
W obu kierunkach trasa linii zostanie poprowadzona ulicą Szczecińską, zamiast ulicami Koszalińską i Grottgera. Obsługa ulicy Koszalińskiej będzie realizowana liniami 7, 16 i 19, które kursują z dużo większą częstotliwością. Zawieszona zostaje obsługa przystanków „Grottgera 01 i 02” oraz „Hala Gryfia 03”.

Linia nr 3
Nastąpi zmiana rozkładu jazdy i poprowadzenie trasy dwukierunkowo ulicami Sobieskiego, 3 Maja i Kołłątaja. Wszystkie kursy będą realizowane na podstawowej trasie do/z pętli 11 Listopada. Nie będzie kursów wariantowych rozpoczynających się od przystanku „Dworzec Kolejowy i Autobusowy” oraz z przystanku „Grottgera”.

Linia nr 4
Przewidziano zmianę rozkładu jazdy i poprowadzenie trasy dwukierunkowo ulicami Sobieskiego, 3 Maja i Kołłątaja.

Linia nr 6
Nastąpi zawieszenie funkcjonowania linii. Obsługa przewozów pasażerskich do Nowego Cmentarza i kompleksu działek przy al. 3 Maja zostanie przejęta przez linię nr 19.

Linia nr 7
Zostanie wprowadzona trasa o zmienionym przebiegu w obu kierunkach ulicami: 11 Listopada, Koszalińską, Witkacego, Poznańską, Lutosławskiego, Prostą, Zamkową, Wiejską, Bohaterów Westerplatte i Hubalczyków. Jednocześnie linia nie będzie obsługiwać przystanków na ul. Jaracza, Sienkiewicza i Szafranka. Ponadto nastąpi zmiana rozkładu jazdy - autobusy linii 7 będą funkcjonować wyłącznie w godzinach szczytu z częstotliwością co ok. 30 minut.

Linia nr 8
Przewidziano korektę rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.

Linia nr 9
Za wyjątkiem kursów wczesnoporannych, wieczornych oraz wszystkich wykonywanych w niedziele, linia zostanie skierowana do dworca autobusowego zamiast do pętli na 11 Listopada. Poza tym nastąpi zmiana rozkładu jazdy.

Linia nr 15
Będzie korekta rozkładu jazdy.

Linia nr 16
Nastąpi korekta rozkładu jazdy i zmiana trasy w kierunku szpitala. Autobusy linii nr 16 pojadą ulicami: Koszalińską, Witkacego, Przemysłową do ul. Deotymy. W kierunku pętli na ul. 11 Listopada i Osiedla Zachód od przystanku „Plac Dąbrowskiego 02” trasa linii zostanie poprowadzona ulicami: Wita Stwosza, Kasprowicza, Przemysłową, Witkacego i Koszalińską. Jednocześnie linia nie będzie obsługiwać przystanków na ul. Szczecińskiej.

Linia nr 17
Zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy oraz poprowadzenie trasy dwukierunkowo ulicami: Sobieskiego, 3 Maja i Kołłątaja.

Linia nr 18
Także i w przypadku tej linii przewidziano korektę rozkładu jazdy. Ponadto nastąpi zmiana trasy w kierunku pętli na ul. Klonowej. Autobusy pojadą ulicami: Sobieskiego, 3 Maja, Kołłątaja do Wojska Polskiego (z zatrzymaniem na przystankach: Sobieskiego-Ekonomik 01, Sobieskiego-Banacha 01, 3 Maja-Fabryczna 01, Kołłątaja-Kaufland 01). W kierunku pętli na ul. 11 Listopada i Osiedla Zachód od przystanku „Plac Dąbrowskiego 02” trasa linii zostanie poprowadzona ulicami: Kołłątaja, 3 Maja, Sobieskiego do Szczecińskiej (z zatrzymaniem na przystankach: Dworzec Kolejowy i Autobusowy 02, 3 Maja-Fabryczna 02, Sobieskiego-3 Maja 01, Sobieskiego-Banacha 02 i Sobieskiego-Ekonomik 02).

Linia nr 19
W tym przypadku nastąpi wycofanie linii z obsługi ul. Szczecińskiej, Kołłątaja i Wojska Polskiego. Poza tym będzie korekta rozkładu jazdy i poprowadzenie trasy dwukierunkowo ulicami: Koszalińską, Witkacego, Poznańską, Lutosławskiego i Jaracza. Ponadto linia nr 19 przejmie obsługę pasażerską do Nowego Cmentarza i działek przy al. 3 Maja we wszystkie dni tygodnia, w zamian za zawieszoną linię 6.

Linia nr 28
Przewidziano drobne korekty w rozkładzie jazdy.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej informuje, że mapy z nowymi trasami miejskich autobusów dostępne są na stronie internetowej zimslupsk.pl.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza