OPRAC.: msur
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrali z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 65:85 Łukasz Capar
Po trzech wyjazdowych meczach z rzędu, Grupa Sierleccy Czarni podejmowała na własnym parkiecie gości z Ostrowa Wielkopolskiego.

Po serii trzech zwycięstw w ostatniej ligowej kolejce słupszczanie przełknąć musieli gorycz porażki. Nie inaczej było dziś (piątek 12.01.24) w hali Gryfia. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk Musieli uznać wyższość drużyny z Ostrowa.

Po pierwszej kwarcie na nieznacznym prowadzeniu byli goście, którzy prowadzili 4 oczkami 20:16. W kolejnej odsłonie Czarni zaczęli dochodzić do głosu co pozwoliło koszykarzom trenera Mantasa Cesnauskisa "dojść" rywali i na półmetku rywalizacji na tablicy wyników mieliśmy remis 38:38.

Trzecia kwarta w wykonaniu słupszczan była bardzo słaba, Czarni przegrali ją wysoko 8:21. Zawodziła przede wszystkim skuteczność w rzutach z gry (jedynie 38 procent skuteczności przy 50 procentach gości). Stal grała konsekwentnie i w ostatniej odsłonie udokumentowała swoją dobrą grę wygrywając ostatecznie 65:85.

W drużynie Czarnych najlepiej punktował D. Sabeckis (13 punktów), w drużynie Stali Ostrów A. Šķēle (21 pkt).

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 65:85 (16:20 22:18 8:21 19:26)