Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zagra z Arriva Polskim Cukrem Toruń

Michał Piątkowski
Łukasz Capar
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk po trzech przegranych z rzędu sami postawili się pod ścianą. Ewentualna porażka z ekipą z Torunia ekstremalnie utrudni ich sytuację w kontekście walki o czołową ósemkę.

Same porażki Czarnych to jedno, ale styl w jakich zostały odniesione to drugie. W meczach ze Spójnią oraz ostrowską Stalą nie przekroczyli granicy 70 zdobytych punktów, a mecz z Legią przegrany został już praktycznie w pierwszej kwarcie. Kolejnym utrapieniem trenera Czarnych Mantasa Cesnauskisa jest brak Pawła Leończyka. Doświadczonego środkowego słupskiego zespołu czeka ok. 2 miesięczna przerwa, a to znacznie utrudnia podkoszową rotację. Grający od początku sezonu bardzo nierówno Benas Griciunas zostaje praktycznie bez żadnego zmiennika.

Torunianie to natomiast chyba jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Przed sezonem wydawać się mogło, że zawodnicy z Grodu Kopernika podobnie jak w zeszłych rozgrywkach do samego końca bić będą się o utrzymanie. Toruńska ekipa jednak gra bardzo dobrze i z bilansem 10 zwycięstw i 8 porażek zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym starciu między dwoma ekipami lepsi okazali się koszykarze z Torunia, którzy wygrali 83:82. Sam mecz miał jednak bardzo nietypowy przebieg. Na 5 minut przed końcem spotkania słupszczanie wygrywali jeszcze ponad 20 punktami. Finalnie po szalonej końcówce to jednak gospodarze tamtego pojedynku ostatecznie cieszyli się z dwóch ligowych punktów.

Początek sobotniego starcia już w sobotę (27 grudnia) o godzinie 17 30 w Słupsku. Transmisja na antenie Polsatu Sport Extra od godziny 17:20.