Grupa Sierleccy Czarni z kolejnym zwycięstwem

Mariusz Surowiec
Słupszczanie wygrali czwarty wyjazdowy mecz z rzędu – tym razem pokonali Śląsk II Wrocław 77:73

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Czarnych Panter. Bardzo dobrze grał Hubert Pabian, a akcję ekipy ze Słupska standardowo napędzał Adrian Kordalski. Pod koszem dominował Dawid Słupiński i wydawało się, że gra cały czas toczyć się będzie pod dyktando Czarnych.

Wszystko zmieniło się jednak w drugiej odsłonie meczu. Gospodarze przyspieszyli, a słupszczanie razili nieskutecznością. Wrocławianie odrobili niemal wszystkie straty w trzeciej kwarcie meczu i czwarta odsłona miała być decydująca.

Ostatnie dziesięć minut było niezwykle wyrównane, jednak to Czarni wykazali się większą dojrzałością i nie pozwolili wyrwać sobie tak ważnego zwycięstwa. Po niesamowicie wyrównanej końcówce Czarne Pantery wygrały 77:73.

Śląsk II Wrocław – Grupa Sierleccy Czarni 73:77 (15:24, 21:23, 19:11, 18:19)

Śląsk: Szlachetka 13, Tomczak 15, Żeleźniak 2, Marchewka 2, Leńczuk 9, Musiał 10 (1x3), Wójcik 16, Bożenko 4, Góreńczyk 2,
Czarni: Kordalski 16 (2), Słupiński 15 (1), Pieloch 4, Pabian 22 (2), Śmigielski 6, Długosz 6, Kulikowski 5 (1), Kurpisz 3 (1)