MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gryf 95 Słupsk - Murkam Przodkowo 4:1 (1:0) (zdjęcia)

Redakcja
Paweł Kryszałowicz strzelił drugą bramkę w tym spotkaniu.
III-ligowy Gryf 95 Słupsk pokonał w przedostatnim sparingu przed sezonem IV-ligowy Murkam Przodkowo 4:1 (1:0).
W meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej w Slupsku, III-ligowy Gryf 95 pokonal IV-ligowy Murkam Przodkowo 4:1 (1:0).

Gryf Słupsk - Murkam Przodkowo

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Gracjana Szymańskiego, któremu podawał Mateusz Bielecki. Było to jego premierowe trafienie dla Gryfa na stadionie przy ulicy Zielonej, gdyż w poprzednim sezonie ani w lidze, ani w sparingach mu się to nie udało. Później także atakowali gryfici. Po akcji Szymańskiego jeden z obrońców zablokował podanie do Pawła Kryszałowicza.

W 15 minucie świetna indywidualna akcja byłego reprezentanta Polski i Marcin Kozłowski po strzale głową nie trafia w bramkę. Następne 15 minut, to była lekka przewaga gości. Ich uderzenia kilkakrotnie były blokowane, a w 22 minucie Dariusz Piechota przerzuca piłkę nad poprzeczką po strzale głową jednego z zawodników z Przodkowa. W końcówce ponownie mocniej zaatakowali słupszczanie. W 40 minucie Kryszałowicz trafił w słupek.

Po przerwie wraz z Patrykiem Pytlakiem na boisko wszedł Szymon Gibczyński. W 49 minucie jego strzał broni golkiper gości, Krawcewicz. Kilka minut potem był jednak bezradny. Bielecki podał w tempo do Gibczyńskiego, ten odegrał do Kryszałowicza, który silnym strzałem lewą nogą z kilkunastu metrów podwyższył wynik meczu. Trzy minuty potem po składnej akcji gryfitów Pytlak wykłada piłkę Pawłowi Waleszczykowi i było już 3:0. Dwie minuty potem chybił po strzale głową Pytlak, któremu podawał Kozłowski. Czwarty gol to indywidualna akcja Pytlaka, który niczym tur parł do przodu ogrywając obrońców i z kilku metrów trafiając do siatki. Jedyny gol dla gości padł po pięknym uderzeniu Sebastiana Letniowskiego. Z 17 metrów trafił idealnie w okienko bramki Piechoty.

Gryf 95 Słupsk - Murkam Przodkowo 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Gracjan Szymański (5 - głową), 2:0 Paweł Kryszałowicz (58), 3:0 Paweł Waleszczyk (61), 4:0 Patryk Pytlak (76), 4:1 Sebastian Letniowski (81 - wolny).

Gryf 95: Piechota - Sarna, Matusewicz, Bukowski, Bielecki (64 Pluta), A. Mokrzycki (46 Gibczyński), Waleszczyk, Ł. Mokrzycki, Kozłowski (64 Wólczyński), Szymański (46 Pytlak), Kryszałowicz.

Murkam: Dyszkiewicz - Celiński, Supernak, Podgórniak, Kinecki, Roszkowski, P. Wiszniewski, Banaszak, Ł. Dempc, J. Przybyszewski, Wlazło oraz Krawcewicz, Letniowski.