MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gryf 95 Słupsk - Orlęta Reda 3:0 (2:0), Bytovia Bytów - Zatoka Puck 1:4 (0:1) (zdjęcia)

Goście, którzy dopiero kilka dni temu wywalczyli prawo gry w III lidze, mieli w tym meczu niewiele do powiedzenia. Łukasz Capar
Bez trudu pokonali zawodnicy słupskiego Gryfa 95 zespół Orląt z Redy. Goście na boisku przy ul. Zielonej stworzyli w zasadzie tylko dwie groźne sytuacje.
W meczu 2. kolejki III ligi, pilkarze Gryfa 95 Slupsk pokonali Orleta Reda 3:0 (2:0).

Gryf Słupsk - Orlęta Reda 3:0

Przewaga Gryfa widoczna była przez całe spotkanie. Słupski zespół stworzył sobie wiele dogodnych sytuacji. Już w 2 minucie do siatki trafił Tomasz Bukowski, ale sędzia Tomasz Czyżak bramki nie uznał odgwizdując spalonego. W 18 minucie świetnie spisał się Dariusz Piechota, który końcami palców trącił piłkę, która odbiła się od poprzeczki i wyszła poza pole gry. Strzelał najaktywniejszy w drużynie gości, Tomasz Stępień. Chwilę potem ponownie w dogodnej sytuacji znalazł się Bukowski, ale zwlekał ze strzałem i obrońcy go zablokowali.

Słupszczanie bramkę strzelili po prostopadłym podaniu do szybkiego Gracjana Szymańskiego. Interweniować próbował za polem karnym Marcin Ryband, ale trafił w swojego obrońcę, piłka odbiła się i Szymański pod poprzeczkę strzelił do pustej bramki z kilku metrów. Po kolejnej szybkiej akcji w 30 minucie Szymański dośrodkowywał do Łukasza Mokrzyckiego, ale w ostatniej chwili wybił piłkę Bartosz Kultys. W 43 minucie Paweł Waleszczyk posłał piłkę do Pawła Kryszałowicza, który minął bramkarza i podał do środka do Szymańskiego. Słupski napastnik został sfaulowany trzy metry przed bramką. Pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższył na 2:0 Tomasz Bukowski.

Już kilka minut po przerwie gryfici mieli kolejne szanse na bramki. Najpierw Artur Sarna uderzył głową ponad poprzeczką, a potem techniczny strzał Ł. Mokrzyckiego broni Ryband. W 58 i 82 minucie świetnych okazji nie wykorzystał Szymański uderzając minimalnie obok słupka. Goście mieli w drugiej połowie tylko jedną groźną sytuację - w 90 minucie. Po strzale głową Przemysława Szymańskiego, piłkę uderzaną w dolny róg, wyłapał jednak bramkarz Dariusz Piechota. W rewanżu, po podaniu Patryka Pytlaka, bramkę lewą nogą z kilkunastu metrów zdobył Paweł Kryszałowicz.

Gryf 95 Słupsk - Orlęta Reda 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Gracjan Szymański (22), 2:0 Tomasz Bukowski (44 - karny), 3:0 Paweł Kryszałowicz (90)

Gryf 95: Piechota - Sarna, Matusewicz (77 Pietras), Bukowski, Bielecki, Kozłowski (59 Pytlak), Waleszczyk, Ł. Mokrzycki (55 A. Mokrzycki), Gibczyński (81 Wólczyński), G. Szymański, Kryszałowicz.

Orlęta: Ryband - Dworniak (63 Choiński), Gołdyn (46 Wieliczko), Tomaszewski (77 Trocki), Korzeniewski, Kultys, Furgała, Frankowski (81 Bartkowiak), Elwart, P. Szymański, Stępień.
Druga drużyna z naszego regionu, Drutex-Bytovia Bytów nie sprostała Zatoce Puck.

Drutex-Bytovia Bytów - Zatoka Puck 1:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Szymon Hartman (21), 0:2 Szymon Hartman (58), 0:3 Michał Smarzyński (87), 1:3 Grzegorz Kowalski (89), 1:4 Sylwester Ilanz (90)

Bytovia: D. Misiura - Pufelski (68 Stanios), Kasperowicz, Jóźwiak (60 Oblizajek), Maciejewski, Bryndal (46 Adamowicz), P. Łapigowski, Kowalski, A. Kobiella, Formela, Paraficz (68 Śmigiel).

Inne wyniki:

Bałtyk Gdynia - Dąb Dębno 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Wojciech Pięta (48), 2:0 Dariusz Kudyba (57), 3:0 Robert Szudrowicz (90 - głową)

Cartusia Kartuzy - Olimpia Sztum 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Piotr Karasiński (48), 2:0 Aleksander Peta (72)

Kaszubia Kościerzyna - Darzbór Szczecinek 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Konrad Romańczyk (24 - głową), 0:2 Konrad Romańczyk (83), 0:3 Zbigniew Węglowski (90)

Sława Sławno - Błękitni Stargard Szcz. 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Łukasz Woźniak (15 - karny), 1:1 Marcin Chyła (56 - karny), 1:2 Tomasz Królak (73)

Rega Trzebiatów - Astra Ustronie Morskie 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Miśkiewicz (11), 2:0 Łukasz Skórski (76)

Rodło Kwidzyn - Orkan Rumia 0:1 (0:1)
Bramka: Rafał Siemaszko (41)