GTS Czarna Dąbrówka wygrał z KS Gryf. Wyniki klasy okręgowej, klasy A i B

GTS pokonał KS Gryf Słupsk 1:0
GTS pokonał KS Gryf Słupsk 1:0 GTS Czarna Dąbrówka
GTS Czarna Dąbrówka bardzo dobrze spisał się w meczu z KS Gryf Słupsk pokonując ten zespół 1:0. W meczu na szczycie charakter znów pokazała Sparta.

Już w 5. minucie w Czarnej Dąbrówce prowadzenie mogli objąć goście, jednak strzał z rzutu wolnego Filipa Kołakowskiego zatrzymał się na słupku. W odpowiedzi dwie groźne sytuacje przeprowadzili gospodarze. Najpierw w 11 minucie w dogodnej sytuacji Patryk Wolski trafił w boczną siatkę, a w 17. minucie strzał głową Łukasza Świątka zdołał wyłapać Marcin Petrus. W 25. minucie padła jedyna jak się później okazało bramka tego meczu. Zbyt krótkie wybicie piłki przez bramkarza Gryfa trafiło pod nogi Mateusza Ostrowskiego, a ten podał do niepilnowanego Łukasza Świątka, który nie zmarnował okazji i posłał piłkę obok wybiegającego Marcina Petrusa. Przyjezdni starali się odpowiedzieć w 30 minucie, jednak strzał Filipa Kołakowskiego powędrowała nad poprzeczką.

W 36. minucie powinno być 1:1, kiedy Jakub Mondrzejewski zagrał wzdłuż bramki, a piłki nie sięgnął Adam Świdroń. W ostatnich minutach pierwszej połowy dwie znakomite okazje na podwyższenie prowadzenia mieli piłkarze GTS-u. W 39. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Ostrowskiego Daniel Tutkowski trafił w poprzeczkę, a w 42. minucie Mateusz Barszcz wybił piłkę z linii po strzale Daniela Tutkowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się, więc jednobramkowym prowadzeniem piłkarzy z Czarnej Dąbrówki.

W drugiej połowie stroną dominującą byli słupszczanie, a miejscowi bronili prowadzenia. Robili to na tyle skutecznie, że podopieczni Tadeusza Żakiety nie mieli pomysłu na stworzenie dogodnych sytuacji pod bramką Leszka Białka. Najlepszą sytuację, która powinna zakończyć się wyrównującą bramką gryfici mieli w 82. minucie kiedy Mateusz Barszcz zagrał wzdłuż bramki, a stojący przed pustą bramką Jakub Mondrzejewski nie trafił w piłkę.

GTS Czarna Dąbrówka - KS Gryf Słupsk 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Świątek (25).

GTS: Białek - Tutkowski, Cierzanl, Lejk, Biernat, Szczegielniak, Osowski, Wolski, Mateusz Ostrowski (80 Jakub Gralak), Wdowczyk, Świątek (75 Majewski).

KS Gryf: Marcin Petrus - Olszewski, Kępskil, Wólczyński, Barszcz, Mondrzejewski, Werra, Kozub, Nikodem Ciechański (63 Grabarczyk), Świdroń (62 Kowalik), Kołakowski.

Pozostałe wyniki 8. kolejki klasy okręgowej: Leśnik Cewice - Wybrzeże Objazda 1:0, Piast Człuchów - Czarni Czarne 2:2 (Rakowski 35, 51 - Osiński 33, Żyła 89), Sokół Wyczechy - Barton Barcino 7:2 (Kościan 23, 53, 66, Dołgowski 38, 51, 61, Piłat 93 - Chlib 8, Kuźmiński 92), Jantaria Pobłocie - Echo Biesowice 3:2 (A.Mielewczyk 31, 81, D.Stencel 44 - Dembiński 10, Piasecki 29), Kaszubia Studzienice - Start Miastko 0:0, Lipniczanka Lipnica - Sparta Sycewice 3:4 (Kuik-Studziński 15, 63, Wojach 24 - Skierka 36, Kopciński 62, Solczak 80, Skierka 83; czerwona kartka Pranczk (70, Lipniczanka), Chrobry Charbrowo - KS Włynkówko 0:1 (Świątek 79), Bytovia II Bytów - MKS Debrzno 3:0 (Jeżewski 68, Zagdan 77, Malich 88), Myśliwiec Tuchomie - Zawisza Borzytuchom 7:1.

Liderem jest Sparta - 24 punkty przed Lipniczanką - 19.

Klasa A

Wyniki 6. kolejki klasy A
Grupa I
Garbarnia Kępice - KS Damnica 4:4, Błękitni Główczyce - Sokół Szczypkowice 0:5, Słupia Charnowo - Słupia Kobylnica 3:0 Szansa Siemianice - Unison Machowino 1:1, Gryf II Słupsk - Rowokół Smołdzino 13:1, Skotawia Dębnica Kaszubska - Pomorze Potęgowo 5:2, Stal Jezierzyce - Polonez Bobrowniki 2:0.
Grupa II
Dolina Gałąźnia Wielka - Grom Nakla 6:1, Sparta Konarzyny - Arkonia Pomysk Wielki 2:4, Lider Rychnowy - Skotawa Budowo 4:1, Zenit Redkowice - Victoria Dąbrówka 4:1, Brda Przechlewo - GKS Kołczygłowy 9:0.

Klasa B

Wyniki 5. kolejki klasy B
Grupa I
Start Łebień - Sokół Kuleszewo 5:2, Diament Trzebielino - Victoria Słupsk 3:5, KS Zaleskie - Dąb Kusowo 4:1.
Grupa II
Urania Udorpie - Granit Koczała 2:1, WKS Nożyno - Baza Siemirowice 2:3, Kaszubia II Studzienice - Błękitni Motarzyno 3:5.