Gurfinkiel i Zblewski w głównych rolach w Obliwicach

Finisz Nagórka (nr 267) i Zblewskiego (nr 235).
Finisz Nagórka (nr 267) i Zblewskiego (nr 235). Archiwum organizatora
W XXIX Ogólnopolskim Otwartym Biegu Przełajowym o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera w Obliwicach (gmina Nowa Wieś Lęborska) wygrał Łukasz Gurfinkiel.

Gdańszczanin na leśnej trasie wokół jeziorka czuł się najlepiej i dystans 6000 m przebiegł w czasie 17.13 min. Na drugim miejscu uplasował się Damian Pieterczyk (Kętrzyn) - 17.29 min. Jako trzeci finiszował Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum) - 18.35 min. Kolejne miejsca zajęli: 4. Leszek Zblewski - 18.36 min, 5. Mateusz Kąkol - 18.37 min - obaj z Remusa Kościerzyna, 6. Piotr Dębowski (Zantyr) - 18.51 min. Ze stawki kobiet najskuteczniejszym finiszem popisała się Kamila Pobłocka (Ekonomik Maratończyk Lębork). Na mecie zwyciężczyni zmierzono czas 21.59 min. Druga była Klaudia Brzózka (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) - 22.18 min.

Trzecia finiszowała Ewelina Paprocka (Obliwice) - 22.28 min. Czwarte miejsce wywalczyła Dorota Strupińska (LKB Braci Petk) - 22.59 min. Piąta była Sylwia Kreft (Flota Gdynia) - 23.14 min. Jako szósta przybiegła Katarzyna Pobłocka (Ekonomik Maratończyk) - 23.52 min. X Ogólnopolski Bieg Sołtysów odbył się na dystansie 600 m i zwyciężył w nim Dariusz Furga z Dziechlina. Najszybszą sołtyską okazała się Anna Bieganowska z Darżewa. Rywalizację VIP-ów wygrała Dorota Strupińska (Urząd Gminy Nowa Wieś Lęborska). IV Międzynarodowa Mila Rol Land Obliwice, która poświęcona była pamięci olimpijczyka Piotra Gładkiego, zakończyła się triumfem Zblewskiego.

Dystans 1609 m pokonał w czasie 4.24 min. Zwycięzca otrzymał kwotę 1500 zł. Drugi był triumfator z ubiegłego roku, słupszczanin Marcin Nagórek, który aktualnie reprezentuje Agros Zamość. Otrzymał 1000 zł. Trzeci był Mazerski - 4.29 min. Na mecie czekała koperta z 500 zł. W ramach imprezy przeprowadzono również biegi dla dzieci i młodzieży.