Gwałt w Rimini: Nastoletni wspólnicy Guerlina Butungu...

  Gwałt w Rimini: Nastoletni wspólnicy Guerlina Butungu usłyszeli wyrok. Przed sądem odczytano list od zaatakowanych Polaków

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Szef gangu, 20-letni Guerlin Butungu został skazany na 16 lat więzienia

  Szef gangu, 20-letni Guerlin Butungu został skazany na 16 lat więzienia ©Manuel Migliorini/ANSA via AP/EAST NEWS

  W czwartek przed włoskim sądem po raz pierwszy stanęło trzech nieletnich, którzy wraz z 20-letnim Kongijczykiem napadli w sierpniu ubiegłego roku na Polaków w Rimini. Dostali po 9 lat i 8 miesięcy więzienia.
  Szef gangu, 20-letni Guerlin Butungu został skazany na 16 lat więzienia

  Szef gangu, 20-letni Guerlin Butungu został skazany na 16 lat więzienia ©Manuel Migliorini/ANSA via AP/EAST NEWS

  Dwaj Marokańczycy, bracia w wieku 15 i 17 lat, oraz 16-letni Nigeryjczyk, którzy przebywają obecnie w aresztach w Rzymie, Turynie i Bolonii, stawili się przed sądem dla nieletnich w ostatnim z tych miast. Rozprawa była zamknięta dla mediów. Nieobecni podczas niej byli przedstawiciele poszkodowanych, w czwartek odczytano jednak przed sądem list od zaatakowanych Polaków. Jego treści jednak nie ujawniono.


  CZYTAJ TEŻ | GWAŁT W RIMINI. OJCIEC MAROKAŃSKICH GWAŁCICIELI: LICZĘ, ŻE ZA 2-3 LATA WYJDĄ Z WIĘZIENIA


  Nastolatkom postawiono osiem zarzutów, a wyrok ogłoszono już tego samego dnia. Uznano ich winnym gwałtu i napaści na Polaków, a także dwóch innych napadów. Każdy z trójki oskarżonych dostał karę 9 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

  Włoskie media informowały, że obrońcy Marokańczyków i Nigeryjczyka, którzy wraz z rodzinami mieszkali w Vallefoglia koło miasta Pesaro, starali się o złagodzenie wyroku. Swoją prośbę mieli umotywować tym, że bracia sami zgłosili się na policję i to dzięki ich zeznaniom osiem dni po ataku zatrzymano pozostałych napastników, a Nigeryjczyk udzielił dużo informacji o gangu. Warto przypomnieć, że rodziców Maro-kańczyków deportowano z Włoch. Władze uznały bowiem, że nie są oni w stanie sprawować opieki nad synami.

  CZYTAJ TEŻ | DRASTYCZNE ZEZNANIA POLKI ZGWAŁCONEJ W RIMINI


  To druga rozprawa w sprawie brutalnego ataku na polską parę i peruwiańskiego transseksualistę w Rimini w sierpniu. W listopadzie na 16 lat więzienia skazano szefa gangu, 20-letniego Guerlina Butungu.

  ZOBACZ TEŻ | Gwałt w Rimini. Sprawcy zostali zatrzymani


  Źródło: TVN 24  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo