Historyczny awans w Pucharze Polski. Bytovia II Bytów - Tur Turek 1:0 (wideo, zdjęcia)

We wtorkowym meczu Bytovia II postarała się o niespodziankę i pokonała drugoligowego Tura Turek. Po tej wygranej bytowianie awansowali do 1/16 pucharowych rozgrywek. Brawo!
W meczu Pucharu Polski, Bytovia II Bytów pokonala II-ligowego Tura Turek 1:0 (0:0).

Bytovia II Bytów - Tur Turek 1:0

Już dawno w Bytowie nie było takiego wielkiego wydarzenia piłkarskiego. W dzisiejszym spotkaniu było wszystko, co kochają kibice. Piękna bramka z główki zdobyta przez Piotra Łapigrowskiego, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Macieja Maciejewskiego. Ten radosny fakt miał miejsce w 35. minucie. Był doping kibiców, ostra walka, wiele strzałów i emocji.

To była wyjątkowo trudna konfrontacja dla bytowskiej drużyny. Początek spotkania należał do gospodarzy. Grali oni szybko i składnie. Goście walczyli wyjątkowo spokojnie i obrońcy skutecznie rozbijali ataki miejscowych.

Tur wyprowadzał jedynie kontry. Tomasz Cierson oddał pięć atomowych strzałów w 20, 26, 82, 85. i 87. minucie, ale piłka nie chciała wpadać do siatki gości. Jednak za pierwszym strzałem futbolówka trafiła w słupek.

Po przerwie nadal inicjatywa była po stronie Bytovii. W 78. minucie bliscy wpisania się na listę strzelców byli: Krzysztof Bryndal i Grzegorz Kraska. W końcówce meczu Bytovia II cofnęła się do obrony i skupiła się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Końcowy gwizdek arbitra Wojciecha Krztonia został przyjęty z euforią. 25 sierpnia 1984 roku Waldemar Walkusz zawarł związek małżeński. Wygrana z Turem była prezentem dla małżonki Aliny z okazji 25-lecia.

- Cieszę się, że wygraliśmy. Naszym największym mankamentem jest nadal brak skuteczności. Mogliśmy wygrać wyżej. Zawodnicy pokazali charakter i walczyli do ostatniego tchu - stwierdził Waldemar Walkusz.

Bytovia II Bytów - Tur Turek 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Piotr Łapigrowski (głową - 35).

Bytovia II: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Maciejewski, Jóźwiak, Pufelski, P. Łapigrowski - ż.k., A. Kobiella (80 Ciemniewski), Stanios (77 Sadzik), Wirkus (66 Kraska), Bryndal.