I liga koszykarek: JAS FBG Sosnowiec - Eko Energy Hit 68:58

res
Po zaciętym meczu Eko Energy Hit Kobylnica przegrał w Sosnowcu z JAS FBG 58:68.
Po zaciętym meczu Eko Energy Hit Kobylnica przegrał w Sosnowcu z JAS FBG 58:68. Kamil Nagórek
Po zaciętym meczu Eko Energy Hit Kobylnica przegrał w Sosnowcu z JAS FBG 58:68. Do wygranej zabrakło naprawdę niewiele.

Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to niesłychanie zażarty mecz. Oba zespoły grały jak o życie, bo to między nimi w przyszłości może się rozstrzygać kwestia spadku z I ligi centralnej pań. Każdy punkt miał podwójne znacznie.

Zaczęło się od prowadzenia gości 2:0. Oni zwracali szczególną uwagę na poczynania dwójki, od której postawy zależał sposób prowadzenia gry sosnowiczanek: Kosczelny i Stawowskiej. Przyjezdne były skoncentrowane i prowadziły nawet w końcówce kwarty 15:13. Wystarczył moment nieuwagi , by to jednak gospdynie wygrały tę odsłonę, zresztą z niewielką przewagą skończyły także kolejną. W trzeciej kwarcie zaczął się pościg kobylniczanek, udało im się zniwelować przewagę gospodyń do 2 pkt, na 48:50 trafiła Dobrowolska.

- Czegoś nam jednak wtedy zabrakło. Wygraliśmy zbiórki, nie było źle w stratach, ale minimalnie precyzyjniejszy był JAS FBG Sosnowiec - mówił po meczu Robert Pietraś, trener Hitu.

JAS FBG Sosnowiec - Eko Energy Hit 68:58 (18:15, 18:15, 17:18, 15:10)

JAS FBG Sosnowiec: Rutkowska 2, Kaczor 23 (5), Oskwarek 8, Sikora 3, Kosałka 6 (1), Jaworska 2, Kosczelny 11 (2), Stawowska 13 (1), Szelewicka 0, Łodygowska 0. Eko Energy Hit: Baryło 3, Klimowska 6 (2), Jagodzińska 9 (1), Dobrowolska 12 (2), Michałowska 0, Szymczak-Górzyńska 18 , Niezgoda 10.

W innych meczach: Mon-Pol - UKS Basket 77 :62 (20:17, 19:17, 9:19, 29:9), GTK - AZS UMCS 71:67 (19:17, 16:20, 13:11, 23:19), Ślęza - Basket 88:62 (16:10, 22:13, 22:22, 28:17).

1. AZS UMCS Lublin 15 9 574:533
2. Mon-Pol Płock 15 9 634:632
3. JAS-FBG Sosnowiec 14 9 565:523
4. Basket Aleksandrów 14 9 536:511
5. Ślęza Wrocław 14 9 567:547
6. GTK Gdynia 13 9 612:636
7. Eko Energy Hit Kobyl. 12 9 574:607
8. Basket 25 Bydgoszcz 11 9 596:669