II Halowy Turniej Piłki Nożnej Reda Cup. Sukces Sparty Sycewice

(fen)
Sparta wróciła z tarczą.
Sparta wróciła z tarczą. Fot. Archiwum
II Halowy Turniej Piłki Nożnej Reda Cup zakończył się sukcesem Sparty Sycewice.

Startowało 16 zespołów. Sparta pewnie wygrała turniej i zdobyła puchar dyrektora Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Sycewiczanie pokonali wszystkie drużyny. Wyniki grupowe Sparty: z GKS Kolbudy 5:0, Orkanem Rumia 3:0, z Bałtykiem Gdynia 7:0. W ćwierćfinale pokonali Rozstaje Gdańsk 2:1. W półfinale pokonali GKS Wikielec spod Iławy (zwycięzca ubiegłorocznego turnieju) 3:0, no i w finale pokonali lęborską Trójkę 3:0. Końcowa kolejność: 1. Sparta Sycewice, 2. Trójka Lębork, 3. GKS Wikielec, 4. Sparta Gdańsk. W turnieju słabiej zaprezentowały się takie firmy piłkarskie, które słyną z dobrej pracy z młodzieżą, czyli gdańska Lechia i gdyński Bałtyk.

Za najlepszego piłkarza II Halowego Turnieju Piłki Nożnej Reda Cup wybrano Aleksa Hendryka (strzelił 4 gole), a królem strzelców został Karol Czubak - 11 bramek. Obaj są zawodnikami Sparty. Poza wymienionym graczami barw sycewickiej drużyny bronili jeszcze: bramkarz Jakub Łącki (tylko raz sięgał po piłkę z siatki w całym turnieju) oraz zawodnicy w polu: Dorian Stasiak, Michał Brzozowski, Piotr Janczukowicz (3), Oskar Sosnówka, Patryk Szabat (3), Krzysztof Gniła (1), Przemysław Przybylski (1), Michał Sławski, Maciej Janczukowicz.

Chłopcy z Sycewic oprócz pucharu otrzymali złote medale i nagrody rzeczowe - plecaki.