Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Na starcie stanęło 315 biegaczy i zwolenników Nordic...

III Charytatywny Bieg z Nadzieją w Słupsku [zdjęcia, wideo]

III Charytatywny Bieg z Nadzieją w Słupsku

Na starcie stanęło 315 biegaczy i zwolenników Nordic Walking, a Stadion 650-lecia wypełnili członkowie ich rodzin.

Biegacze i zawodnicy Nordic Walking - w podziale na mężczyzn i kobiety - mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Choć ciepła pogoda trochę utrudniała wysiłek., to jednak zdecydowana większość uczestników ukończyła bieg lub marsz z kijkami, w tym mężczyzna, który biegł z niespełna 11-miesięczną córeczką wózku.

Niektórym niewątpliwie pomogła rozgrzewka, o co zadbali profesjonalni trenerzy. Organizatorzy zapewnili także :puchary dla zwycięzców (indywidualnych i drużyn), a wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale; Drużynowo bieg mężczyzn wygrali zawodnicy Bryzy Postomino. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci 7.. Brygady, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji USB Ustka.

Indywidualnie tryumfował Artur Pelo (20 minut 25 sek.), II miejsce zajął Piotr Drwal (20 minut 41 sek.), a trzecie przypadło Przemkowi Kurkulowi (23 min, 02 sek.). W biegu kobiecym wygrała Paula Bogdanowicz (26 min, 03 sek.). Za nią linię mety minęła Anna Karolak( 27,01), a na trzecim miejscu uplasowała się Renata Skoczyńska (28,17).

W Nordic Walking w grupie mężczyzn wygrał Edward Szudarski (42,38), drugie miejsce zajął Waldemar Kocoń (44, 01), a na III miescu uplasował się Marek Szudarski (45,43). - W tym ostatnim przypadku chciałabym dodać, że pan Marek jest wychowankiem naszej fundacji - mówi Małgorzata Wolska, szefowa Nadziei. Wśród kobiet I miejsce zajęła Renata Lipiec- Bortkiewicz (44,27), II miejsce zdobyła Saturnina Wilkołek-Szudarska (45,48), III miejsce przypadło Iwonie Szafraniec-Jęcek (46,53).

Ponadto przygotowano loterię,ogródek jordanowski dla dzieci oraz
ciepły i słodki poczęstunek. - To wydarzenie sportowe było jednocześnie wielkim spotkaniem rodzin, które kibicowały zawodnikom.Dla mnie obecność rodzin była również wyrazem akceptacji tego, co robimy - dodaje Małgorzata Wolska.