III liga: Gryf 95 - Astra 1:2 (0:2) (wideo, zdjęcia), Bytovia - Olimpia 2:0 (1:0)

Gryfici w strojach zielonych
Gryfici w strojach zielonych Fot. Jarosław Stencel
Nie powiodło się niestety piłkarzom słupskiego Gryfa 95 w kolejnym meczu III-ligowym. Ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie, nie strzelając aż dwóch rzutów karnych. Pierwszy raz wygrali za to gracze Bytovii.
Pilkarze III-ligowego Gryfa 95 Slupsk przegrali pierwsze spotkanie w rozgrywkach. Lepsi okazali sie gracze Astry Ustronie Morskie wygrywając na Zielonej 2:1 (2:0).

Gryf Słupsk - Astra Ustronie 1:2

Tomasz Bukowski z rzutu karnego strzela w słupek.
Tomasz Bukowski z rzutu karnego strzela w słupek. Fot. Kamil Nagórek

(fot. Fot. Kamil Nagórek)

Nieszczęśliwymi strzelcami byli: w 23 minucie Tomasz Bukowski, który trafił w słupek oraz w 71 minucie Paweł Waleszczyk, którego strzał wybronił bramkarz gości, Arkadiusz Malec.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku Pawła Kryszałowicza, którego jednak strzał lewą nogą poszybował nad poprzeczką. W 7. minucie lewą stroną przedarł się Paweł Rakowski i mimo próby interwencji Dariusza Piechoty zdołał umieścić piłkę w siatce. To był dopiero pierwszy gol stracony przez gryfitów na stadionie przy ulicy Zielonej w tym sezonie. Słupszczanie nie zrażali się tym, ale w swych atakach, jak w poprzednich spotkaniach byli niestety nieskuteczni.

Marcin Kozlowski uderzając piłkę głową z bliskiej odległości nie trafił w bramkę, jednak była to dość trudna sytuacja, by czysto trafić w piłkę. Chwilę później po raz pierwszy dobrze interweniuje Malec, gdy z 3 metrów broni strzał Gracjana Szymańskiego. W 17 minucie świetną prostopadłą piłkę od Dawida Jędrzejaka otrzymał Waleszczyk. Zwlekał jednak ze strzałem i został zablokowany przez obrońcę. Sześć minut potem, dobrze prowadzący to spotkanie sędzia Karol Purczyński podyktował rzut karny za faul na Szymańskim.

Bukowski jednak z 11 metrów trafił tylko w słupek. W 31 minucie okazję miał Kozłowski, ale ponownie dobrze spisali się defensorzy Astry blokując go. Atakujących gryfitów skarcili goście golem do szatni. Prawą stroną pobiegł Tomasz Sęk, którego nie zdołał zatrzymać Artur Sarna i płasko dośrodkował wzdłuż bramki, a nadbiegający Krzysztof Szkup dopełnił formalności trafiając pod poprzeczkę. Był to drugi wypad gości w tym meczu i drugi gol. Skuteczność stuprocentowa.

W drugiej połowie trener Wojciech Polakowski przeprowadził szybko 4 zmiany próbując korekt w ustawieniu zespołu. Z czasem przyniosło to ożywienie. Najpierw to jednak goście mieli niezłą okazję w 59 minucie, kiedy to bliski zdobycia gola był Łukasz Szafran. W odpowiedzi mógł i powinien być gol kontaktowy dla Gryfa 95. Strzał Szymańskiego broni Malec, a dobitka z kilku metrów Bukowskiego, którą każdy już widział w bramce wylądowała jedynie na bocznej siatce.

Bramka Szymona Gibczyńskiego (z prawej) po strzale głową.
Bramka Szymona Gibczyńskiego (z prawej) po strzale głową. Fot. Artur Podlewski

(fot. Fot. Artur Podlewski)

Kolejna wyśmienita okazja do zdobycia gola z rzutu karnego nadarzyła się 10 minut później, kiedy to faulowany w polu karnym był Szymon Gibczyński. Niestety, ponownie nic z tego nie wyszło. W 75 minucie w końcu padł gol kontaktowy. Wrzutkę Szymańskiego wykorzystał strzałem głową Gibczyński. Główkował także Kryszałowicz, ale Malec instynktownie obronił. Gryfici choć się bardzo starali, to wyrównać im się nie udało. W 94 minucie nadziali się za to na kontrę, ale Artur Lenkiewicz z okazji nie skorzystał. W drużynie gości nie zagrał jej najlepszy strzelec, Andrzej Wojciechowski.

Gryf 95 Słupsk - Astra Ustronie Morskie 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Paweł Rakowski (7), 0:2 Krzysztof Szkup (45), 1:2 Szymon Gibczyński (75 - głową)

Gryf 95: Piechota - Sarna (55 Gibczyński), Bukowski, Matusewicz (46 Pluta), Bielecki (46 Ł. Mokrzycki), Kozłowski, Waleszczyk, Jędrzejak, Pytlak (62 A. Mokrzycki), Szymański, Kryszałowicz.

Astra: Malec - Kwapisz, Gontek, Rodak, Płomiński, Rakowski (80 Kotowski), Wawerczak (74 Dudka), Wudarczyk, Sęk (67 Lenkiewicz), Szafran, Szkup (84 Michorek).

Drugi zespół z naszego regionu Bytovia Bytów pokonała Olimpię Sztum 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Piotr Łapigrowski (14), 2:0 Krzysztof Paraficz (63)

Bytovia: D. Misiura - Cierson, Pufelski (46 Ł. Łapigrowski), Jóźwiak, P. Łapigrowski, Śmigiel, Kowalski, Kalamaszek (60 Ciemniewski), Stanios, Paraficz (74 Fusiek), Bryndal (78 Adamowicz).