IV liga: Karol Pęplino - Murkam Przodkowo 0:4 (0:3)

Z prawej Radosław Wypych, podstawowy obrońca Karola. Tym razem nie zapobiegł w utracie aż czterech goli. Łukasz Capar
Smutna premiera wiosenna beniaminka. Na pęplińskim boisku Karol nie miał szans w meczu przeciwko Murkamowi Przodkowo i przegrał gładko 0:4. Z taką kiepską dyspozycją trudno będzie walczyć zespołowi z Pęplina o uratowanie czwartoligowego statusu.

Zawodnicy Karola sprawiali wrażenie zagubionych i nie mieli żadnego pomysłu na kilka składnych akcji w sobotnim meczu. A trzeba przypomnieć, że jesienią spotkanie Murkam - Karol zakończyło się remisem 1:1.

Teraz przewaga gości była bezdyskusyjna. To oni dyktowali warunki gry i poważnie zagrażali pęplińskiej bramce, w której występował Marcin Petrus, pełniący funkcję prezesa klubu z Pęplina. Katem Karola okazał się 26-letni Franciszek Barzowski, który niemiłosiernie ogrywał pęplińską defensywę.

- To był nasz katastrofalny występ w czwartej lidze - ocenił załamany Artur Suruło, trener Karola.

- W pierwszej połowie graliśmy fatalnie. Moja drużyna zostawiła na boisku za dużo miejsca piłkarzom z Przodkowa. Po przerwie było trochę lepiej, bo straciliśmy tylko jednego gola, ale to żadne pocieszenie. Moi gracze walczyli bez zaangażowania.

Zaraz po meczu odbyłem z wszystkimi piłkarzami męską rozmowę. Jedno jest pewne, że trzeba już zapomnieć o tym falstarcie w rundzie rewanżowej i skupić się na najbliższym meczu wyjazdowym, aby uniknąć kompromitacji w Tczewie, gdzie podejmowani będziemy przez Gryfa 2009, który ma trzecioligowe aspiracje. Zawodnicy obiecali, że się poprawią - dodał pępliński szkoleniowiec.

Przez trzydzieści ostatnich minut Karol i Murkam rywalizowali w dziesięcioosobowych składach. Z gości czerwień zobaczył Radosław Roeske za kopnięcie przeciwnika bez piłki.

Karol Pęplino - Murkam Przodkowo 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Franciszek Barzowski (2), 0:2 Ernest Skórka (9), 0:3 Barzowski (34), 0:4 Barzowski (81).

Karol: M. Petrus, B. Wasylko - ż.k.n Wypych, K. Petrus, Mettel Ziembiński, Nejman (66 Markowski), Tomaszewski, Gołąb (66 Świątczak), Bokacz (46 Mateusz Pietraś), Cieślak - 2 x ż.k., a w konsekwencji cz.k.