IV liga: Pomorze - Orlęta 0:1. Wyniki 20. kolejki

Henryk Patyk z Pomorza trafił w słupek.
Henryk Patyk z Pomorza trafił w słupek. Fot. Krzysztof Tomasik
W Potęgowie nie było niespodzianki. Pomorze przegrało z Orlętami Reda 0:1. Dzięki temu zwycięstwu goście objęli prowadzenie w tabeli.

Końcowy wynik jest niesprawiedliwy. Przez całe spotkanie przewagę posiadali gospodarze. Niestety, ich akcje były nieskuteczne, bo zawodnicy mieli fatalnie ustawione celowniki. W 34. minucie kapitan potęgowskiego zespołu Henryk Patyk trafił w słupek. Po przerwie również inicjatywa była po stronie beniaminka z Potęgowa. Goście uzyskali jednego gola po rzucie rzucie wolnym wykonanym przez Roberta Szudrowicza.

Bramka obciąża konto Pawła Skiby. Orlęta nastawione były na kontrataki. Ich akcje spokojnie rozbijali potęgowscy defensorzy. - Nasza skuteczność w tym meczu pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Z tego musimy wyciągnąć wnioski. Za wrażenie artystyczne nie daje się punktów. Trzeba po prostu trafiać do siatki - skwitował środowy występ swoich podopiecznych Mirosław Iwan, trener Pomorza.

Pomorze Potęgowo - Orlęta Reda 0:1 (0:0).

Bramka: 0:1 Robert Szudrowicz (rzut wolny - 48).

Pomorze: Skiba, Pakosz, Kamil Gapski (90 Borecki) , Kaczmarek, R. Ulanowski, Jaskólski, Kalamaszek, Wólczyński, Formela (78 Gałka), Patyk, D. Mikołajczyk.

Remis Czarnych w Przodkowie

Wyżej notowany przodkowski Murkam nie zdołał pokonać Czarnych Czarne. Remis 1:1 nie krzywdzi żadnej ze stron. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Po przerwie lepsi byli goście. Szalę zwycięstwa na korzyść Czarnych mógł przechylić Łukasz Kościan. Po jego strzale piłka trafiła w bramkarza, który instynktownie wybił ją w pole. Było to w 85. minucie.

Murkam Przodkowo - Czarni 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Tomasz Poźniak (27), 1:1 Piotr Jankiewicz (głową - 75).

Czarni: Handel, Romanowicz - ż.k. (87 Kuzan), Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Łazor, Wegner (60 Jankiewicz), Kopiszka - ż.k., Wnuk-Lipiński, T. Spryszyński (55 Bernatek - 80 Remieniewicz), Sztuba - ż.k., Kościan - ż.k.

Bez goli w Nowym Dworze Gdańskim

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Żuławy Nowy Dwór Gdański - Koral Dębnica. Więcej okazji do zdobycia goli mieli goście. - Powinniśmy ten mecz wygrać - ocenił Janusz Fabich, szkoleniowiec Korala.- Szkoda dwóch straconych punktów.

Żuławy Nowy Dwór Gdański - Koral Dębnica 0:0.

Koral: Tandecki, Sadzik, Drążek - ż.k., Michalski, Błaszczak - ż.k., Wachnik, Kierski (68 Żukowski), Bulwan, Tarczyluk, Adamczyk, Adamowicz - ż.k.

Powiśle - Lechia II 1:1 (0:0), Czarni P. Gd. - Rodło 2:1 (2:0), Pomezania - Rodło 1:1 (0:0), Wietcisa - Olimpia 0:1 (0:1), Wierzyca - Gryf 2009 0:2 (0:0).