IV liga Pomorze: Polonez zatańczył

Tomasz Perkowski zdobył gola dla Poloneza.
Tomasz Perkowski zdobył gola dla Poloneza. Fot. Łukasz Capar
Niespodziewany wynik zanotowano w Chojnicach. Koral uległ Polonezowi 0:2. Brda znowu przegrała.

Zacięty mecz obejrzeli kibice w Tczewie. W pierwszych trzech kwadransach lepiej prezentowali się piłkarze z Przechlewa. Grali oni z rozmachem, ale nie mieli sposobu na pokonanie tczewskiego golkipera.

Jeszcze po przerwie inicjatywa należała do gości, którzy zdobyli prowadzenie. Wśród przyjezdnych nastąpiło zadowolenie. Wykorzystali to wiślacy, którzy ruszyli do zdecydowanych ataków. Swoją przewagę potrafili udokumentować dwoma golami. Dla przechlewskiego zespołu była to jedenasta porażka w rundzie jesiennej.

- Jestem załamany - oświadczył Janusz Fabich, szkoleniowiec Prime Food Brdy. - Wychodzi brak boiskowego cwaniactwa. Dokonałem przesunięć w składzie, ale to też niewiele dało. Michał Król wniósł spore ożywienie w ataku. Niestety, tradycyjnie już u moich graczy szwankowała skuteczność. Znowu brak koncentracji w naszych szeregach okazał się bardzo kosztowny.

Wisła Tczew - Prime Food Brda Przechlewo 2:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Kierski (55), 1:1 Kiwatrowski (72), 2:1 Wszołek (78).

Prime Food Brda: Celiński, Żmuda-Trzebiatowski, Pawełek, Gostomczyk (87 Pilarski), Błaszczak, Czarnotta - ż.k. (74 M. Szopiński - ż.k.), K. Myszka, D. Szopiński (82 Orłowski), Klimowicz (77 Tomaszewski), Kierski, M. Król.
Koral ma kompleks Poloneza. Na boisku w Chojnicach dębniczanie nie znaleźli sposobu na ogranie ekipy z Bobrownik. W pierwszej połowie podopieczni Tadeusza Wanata mieli więcej z gry. Po przerwie częściej atakowali zawodnicy Korala, ale robili to bez przekonania, że mogą sforsować defensywę Poloneza. - Goście postawili nam znowu bardzo wysoko poprzeczkę - wyznał Zbigniew Cyzman, grający trener Korala Dębnica. - Ubolewam nad naszą skutecznością w niedzielnym meczu. Była bardzo słaba.

- Wygraliśmy zasłużenie - stwierdził Kamil Duda, piłkarz Poloneza. - Częściej byliśmy w posiadaniu piłki. W drugiej połowie skutecznie broniliśmy prowadzenia i trener nastawił nas na kontry. Gra Korala przypominała styl jeźdźca bez głowy.

Koral Dębnica - Polonez Bobrowniki 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Duda (41), 0:2 Perkowski (89).

Koral: Babiński, Nawacki - ż.k., Michalski, Cyzman, G. Dowksza, Kulczyk (46 Meyer), Szada- Borzyszkowski, Bulwan, Wachnik, Karasiński - cz.k., K. Bednarek (66 Janczak).

Polonez: Mikołajczak, Kozak (46 Twardoń - ż.k.), Moszczyński, D. Giszka, Kamiński, Reutt, Pietruszewski, M. Staszczuk (88 Świątczak), Radoń (84 Rzadkiewicz), Perkowski, Duda - ż.k.

Inne wyniki: Orzeł - TKP 1:1 (1:1), Pomezania - Powiśle 0:0, Lechia II - Czarni 1:0 (1:0), Start - Murkam 1:0 (1:0), GTS - Chojniczanka 1:2 (0:1). Spotkanie Pogoń - Gryf zostało przełożone na 30 listopada.