IV liga: Wyniki 25. kolejki

Na czarneńskim stadionie w rywalizacji Czarni - Jantar Pawłowo/Chojniczanka II Chojnice górą byli miejscowi archiwum
W Lęborku Pogoń wywalczyła trzy punkty w meczu z KP Starogard Gdański. Wygrała minimalnie (1:0), ale zasłużenie.

Przez pierwsze minuty niewiele się działo na murawie lęborskiego stadionu. W 13. minucie pomocnik Pogoni Krzysztof Witkowski strzelił z daleka z sytuacyjnej piłki, ale ta przeleciała wysoko nad bramką. Pogoni brakowało cierpliwości w szukaniu luk w defensywie gości. Gości należy pochwalić za konsekwentną grę w destrukcji, wzajemną asekurację przez dwóch dobrze rozumiejących się stoperów, na czele z kapitanem Łukaszem Kaszubowskim.

Pogoń miała tzw. optyczną przewagę, z której nie rodziły się okazje bramkowe. Początek drugiej polowy należał do gości, którzy przystąpili do zdecydowanych ataków, Często było gorąco pod lęborską bramką. Przyjezdni gracze mieli fatalnie ustawione celowniki. Na kwadrans przed końcem lęborski rezerwowy Andrzej Kołucki ruszył z piłką jeszcze z własnej połowy, podciągnął dobrych kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał. Uderzenie nie było ani nazbyt mocne, ani precyzyjne, bo w środek bramki. Z przyczyn, o których wie już tylko sam bramkarz gości, wypuścił obronioną piłkę z rąk a ta leniwie wtoczyła się za linię bramkową, ku wielkiej rozpaczy jego samego i heroicznie walczących kolegów.

Wysiłek 75 minut został zaprzepaszczony jedną niefortunną interwencją dobrze broniącego do tej pory Mateusza Gradowskiego. Obydwie ekipy do końca spotkania starali się jeszcze zmienić wynik. Niestety, bez efektu.

Pogoń Lębork - Klub Piłkarski Starogard Gdański 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Andrzej Kołucki (75).

Pogoń: Imianowski, Jasiński - ż.k., Sobczyński - ż.k., Szutenberg, B. Żmudzki, Gruchała, Witkowski, Godlewski (66 Kołucki), Kamil Ulanowski (46 Stankiewicz), Mańka, Markowski (85 Haraszczuk).

Ustczanie trzymali się z Pszczółkami, ale pękli

W Ustce Jantar nie sprostał wyżej notowanej ekipie Potoku Pszczółki i przegrał po zaciętej grze 1:2. Ustczanie pokazali, że potrafią walczyć.

Jantar Ustka - Potok Pszczółki 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Kamil Kurs (64), 1:1 Amadeusz Szpiter (głową - 76), 1:2 Paweł Barczewski (88)

Jantar: Mulawa, Damian Kotłowski - ż.k., Grzegorz Wróbel, Piechowski - ż.k., Iwański, Gruszka (52 Rymarczyk), Waś (75 Szpiter), Budziński, Terefenko (70 Piotr Jadłowski), Ciemniewski (82 Dawid Białek), Kopciński.

Udany debiut trenera

W Malborku Pomezania uległa Pomorzu Potęgowo 0:1. Potęgowianie wystąpili pod wodza nowego szkoleniowca.

- Zmienił się nasz plan z wariantem zatrudnienia trenera Roberta Szczepańskiego. Omówiliśmy wszystkie szczegóły z nowym szkoleniowcem Maciejem Cieślikiem, który jeszcze nie tak dawno został zwolniony z Murkamu Przodkowo. Przystał na nasze warunki umowy i poprowadził już zespół w Malborku - poinformował Wojciech Rębacz, prezes potęgowskiego Pomorza.
Maciej Cieślik miał szczęśliwą rękę w konfrontacji z Pomezanią. Jego zawodnicy zaliczyli dobry mecz i w końcu przerwali serię niepowodzeń po czterech przegranych z rzędu meczach.

Pomezania Malbork - Pomorze Potęgowo 0:1(0:1)
Bramka: 0:1 Wiktor Sawicki (15)

Pomorze: Piechota, Marek Kublik, Bobrowski, Siarnecki, Podedworny, Jaskólski, Solczak, Formela, Stasiak, Jarosiewicz (85 Kamil Gapski), Sawicki (80 Damian Mikołajczyk).

Czarni lepsi po przerwie

Na czarneńskim stadionie w rywalizacji Czarni - Jantar Pawłowo/Chojniczanka II Chojnice górą byli miejscowi, którzy po twardej walce wygrali 2:1. Pierwsza połowa była wyrównana. Goście zdobyli pięknego gola z 25 metrów (piłka wpadła pod poprzeczkę). Po przerwie Czarni odważnie atakowali. Stwarzali sytuacje podbramkowe. Po godzinie gry goście opadli z sił i to wykorzystali miejscowi piłkarze, którzy po ostatnim gwizdku arbitra cieszyli się ze zwycięstwa.

Czarni Czarne - Jantar Pawłowo/Chojniczanka II Chojnice 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Lucjan Konopka (11), 1:1 Tomasz Kopiszka (65), 2:1 Paweł Wnuk-Lipiński (rzut wolny - 84)

Czarni: Celiński, Łagoda, Żmuda-Trzebiatowski, Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Adrian Zych (46 Łukasz Zych), Paweł Wnuk-Lipiński, Paweł Mycyk (63 Tucki), Sobczak (46 Kopiszka), Łacko (88 Patryk Mycyk), Kościan.

Inne rezultaty meczów: Wietcisa - Murkam 1:2 (1:0), Arka II - Olimpia 6:0 (2:0), Powiśle - Orlęta 2:1 (1:1), Wierzyca - Polonia 1:2 (0:1).

1. Arka II Gdynia 25 59 78-17
2. Polonia Gdańsk 25 54 52-21
3. Orlęta Reda 25 46 50-26
4. Potok Pszczółki 25 46 49-36
5. Wietcisa Skarszewy 25 45 47-38
6. Powiśle Dzierzgoń 25 42 41-34
7. Wierzyca Pelplin 25 41 42-33
8. Pomorze Potęgowo 25 36 36-35