IV liga. Zwycięstwa Aniołów Garczegorze w Lęborku i Gryfa w Słupsku

IV liga. Zwycięstwa Aniołów Garczegorze w Lęborku i Gryfa w Słupsku Łukasz Capar
W spotkaniach 9. kolejki IV ligi, Gryf Słupsk wygrał z MKS Władysławowo 4:0, a Anioły Garczegorze pokonały w Lęborku Pogoń 3:0.

Po dwóch błędach obrony Gryfa to goście na początku mogli prowadzić. Na domiar złego słupszczanie stracili kontuzjowanego Dawida Więckowskiego. Minęło jednak kilka minut i to gryfici dali pokaz gry. Najpierw zagranie do Oskara Zielińskiego, który wpadł dynamicznie w pole karne, a tam podciął go Cezary Gołubiński. Z 11 metrów trafił Tomasz Piekarski, który pięć minut potem wykorzystał podanie z lewej strony Damiana Mikołajczyka i uderzył ze środka pola karnego. W 25. minucie znów w polu karnym przewracany był Zieliński, tym razem przez bramkarza Radosława Maciejewskiego. Zieliński wykorzystał jedenastkę, a chwilę potem minął jak tyczki obronę gości i golkipera. Po podaniu Bartłomieja Nałęcza kolejną okazję miał Zieliński, ale uderzenie zablokował obrońca. Trzy minuty po przerwie piłka znalazła się w siatce po strzale Piekarskiego, ale sędzia odgwizdał przewinienie. Z woleja próbował Nałęcz, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Po rzucie rożnym minimalnie pomylił się po strzale głową Jakub Hołowienko. W 63. minucie piłka znów znalazła się w siatce, ale strzelający Zieliński był na pozycji spalonej. Kolejna i ostatnia okazja miała miejsce 5 minut przed końcem meczu. Tuż obok dalszego słupka strzelał Kacper Bednarczyk.

Gryf Słupsk - MKS Władysławowo 4:0 (4:0)
1:0 Tomasz Piekarski (12-karny), 2:0 Tomasz Piekarski (17), 3:0 Oskar Zieliński (26-karny), 4:0 Oskar Zieliński (31)

Gryf: Gołębiewski - D.Więckowski (5 Kozakowski), W.Barnik, Hołowienko, Piechowski, K.Bednarczyk, Świdziński (46 Jendruch), Nałęcz (67 Majcher), Zieliński (78 Dąbrowski), Piekarski (78 Szymon Mytych), D.Mikołajczyk.

MKS: Maciejewski - Gołubiński (46 Konopa), Skwiercz, Proena, Rybandt, Bonk, Srok (59 Lis), Szymański (74 Szczawiński), Bigott, Klecha (78 Nowak), Pankiewicz.

W Lęborku pierwszą okazję bramkową stworzyli gospodarze, kiedy w 3. minucie po długim podaniu Musuły Formela mając przed sobą bramkarza zagrywał na dalszy słupek. Goście przyjmowali Pogoń na swojej połowie, zmuszając gospodarzy do ataku pozycyjnego. Jeden z nielicznych wypadów przyjezdnych zakończył się w 18. minucie golem Mateusza Słumińskiego, którego uderzeniu Młynarczykowski mógł się tylko przyglądać.

W 25. minucie kontratak Aniołów zakończył uderzeniem Słumiński, zmuszając Młynarczykowskiego do wyciągnięcia się jak struna. W 35. minucie po dośrodkowaniu w pole karne do wybitej piłki doskoczył Michał Choszcz uderzając mocno i skutecznie w bramkę. Było 0:2 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Na drugą obie drużyny wyszły jeszcze bez zmian. W 51. minucie Iwański dośrodkował z wolnego, a Kostuch uderzył głową obok słupka. Pięć minut potem mocno z dystansu strzelił Pawlik, piłkę odbił Młynarczykowski, a dobitka Staszczuka niewiele minęła słupek. Następnie obrońca Pogoni Siłkowski znalazł się w dobrej sytuacji, ale Aniołom upiekło się. Po chwili Iwański dośrodkował z rożnego, ale i to bez efektu. Po godzinie gry do ataku został przesunięty obrońca Kostuch. Wynik na 0:3 ustalił w 80 minucie Smolarek, kiedy po dośrodkowaniu z rożnego Łapigrowski zgrał mu piłkę spod końcowej linii.

Pogoń Lębork - Anioły Garczegorze 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Mateusz Słumiński (18), 0:2 Michał Choszcz (25), 0:3 Grzegorz Smolarek (80)
Pogoń: Młynarczykowski - Kozerkiewicz, Kostuch, Siłkowski, Kochanek, Dobek (56 Ł. Kwaśnik), Musuła, W. Miotk (58 Stenka), Atanacković, Iwański, Artur Formela.

Anioły: Mayer - B.Tomasiewicz (87 Fudala), Drzazgowski, Ł.Łapigrowski, Michał Choszcz, Smolarek (90 Godula), F.Tomasiewicz, Wojda (83 Sidor), M. Staszczuk, Sz. Pawlik (66 H. Syldatk), Słumiński (70 Narewski).

W pozostałych spotkaniach: Powiśle Dzierzgoń - Jaguar Gdańsk 1:3, Gedania Gdańsk - Sokół Zblewo 4:2, Wikęd Luzino - Chojniczanka II Chojnice 1:5, Kaszubia Kościerzyna - Wda Lipusz 2:0, Cartusia Kartuzy - Grom Nowy Staw 1:1, Stolem Gniewino - Wierzyca Pelplin 3:1.