IV Świąteczno-Noworoczny Sołecki Turniej Piłki Siatkowej (zdjęcia)

Sylwia Lis
Turniej tenisa w Borzytuchomia.
Turniej tenisa w Borzytuchomia. Archiwum
IV Świąteczno-Noworoczny Sołecki Turniej Piłki Siatkowej.

Za zwycięstwo 2:0 przyznawano 3 punkty. Za wygraną 2:1 następował podział punktów: 2 punkty za zwycięstwo 1 za wygrany set. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Borzytuchomia i Krosnowa. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (19:25; 18:25). Kolejny mecz rozegrały sołectwa Jutrzenki i Niedarzyna. Trzysetowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niedarzyna 1:2 (25:19; 21:25; 15:17). W kolejnym meczu zawodnicy Niedarzyna, po chwili odpoczynku podjęli walkę z ekipą z Borzytuchomia. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Niedarzyna, którzy wygrali w obu setach do 20. W kolejnym meczu zmierzyły się sołectwa Jutrzenka oraz Krosnowo. Zwycięstwo na swoim koncie zapisało Krosnowo wygrywając mecz 2:0 (21:25; 23:25). Po przegranym meczu zawodnicy z Jutrzenki musieli podjąć walkę z Borzytuchomiem o 3 miejsce w turnieju. Obie ekipy przegrały swoje dotychczasowe mecze. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borzytuchomian 2:1 (29:27; 22:25; 15:10) Dzięki wygranej to ostatecznie Borzytuchom zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Ostatni mecz w turnieju okazał się finałem. Niedarzyno oraz Krosnowo miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Więcej siły w ostatniej konfrontacji zachowali zawodnicy Niedarzyna i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w turnieju, wygrywając mecz 2:0 (25:23; 25:23). W ten sposób obronili zdobyte przed rokiem trofeum.
Klasyfikacja końcowa IV Świąteczno – Noworocznego Sołeckiego turnieju piłki siatkowej o puchar Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej JUTRZENKA w Borzytuchomiu: Niedarzyno, Krosnowo, Borzytuchom, Jutrzenka.