Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce zremisowało na wyjeździe ze Stoke 2:2.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City wygrało na własnym obiekcie z Southampton 1:0. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce lidera Premier League.

Championship:

Michał Żyro (Wolverhampton) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Wolverhampton i Ipswich Town. Michał Żyro rozegrał 68 minut w ekipie Wolves.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto w bramce Ipswich zanotował Bartosz Białkowski.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham z Tomaszem Kuszczakiem w bramce przegrało wyjazdowy mecz z Charltonem 1:2.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Al-Nassr – Al-Taawon (3:2). Polak rozegrał pełne 90 minut. Dla Mierzejewskiego jest do 7. ligowy gol w obecnym sezonie.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten przegrało wyjazdowe spotkanie z LASK Linz 0:2. Tomasz Wisio cały mecz spędził na ławce.

Bartłomiej Żynel (Liefering) – 17-letni Bartłomiej Żynel całe spotkanie z Austrią Lustenau przesiedział na ławce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Azerbejdżan:

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala bezbramkowo zremisowała u siebie z Interem Baku. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Qabali. Zapraszamy do przeczytania naszego niedawnego wywiadu z golkiperem azerskiego klubu.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – Gol Arkadiusza Piecha w meczu Paphos – AEL Limassol. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Piech rozegrał pełne 90 minut.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron cały mecz spędził na ławce AEL-u.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja zremisował u siebie z Apollonem 2:2. Mateusz Piątkowski przebywał na placu gry od 78. minuty meczu. Po 30 kolejkach APOEL jest liderem cypryjskiej ekstraklasy.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK wygrał na wyjeździe z Omonią 1:0. Adam Marciniak cały mecz spędził na ławce.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Również cały mecz na ławce AEK-u przesiedział Mateusz Taudul.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby przegrało na wyjeździe z Midtjylland 0:2. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 71. minucie.

Patryk Wolański (Midtjylland) – Patryk Wolański wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Midtjylland.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała wyjazdowe spotkanie z Panathinaikosem Ateny 2:3. Radosław Majewski rozegrał pełne 90 minut. Veria zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Bramka i asysta Kamila Grosickiego w meczu Stade Rennes – Stade Reims (3:1). „Grosik” rozegrał 73 minuty.

Hiszpania:

Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – 67 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu Sevilla – Real Sociedad (1:2). Polak w pierwszej połowie zanotował samobójcze trafienie, natomiast w drugiej połowie po faulu na Polaku został podyktowany rzut karny dla gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Dwa gole Arkadiusza Milika w meczu Ajax Amsterdam – PEC Zwolle (3:0). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Ajax jest liderem holenderskiej ekstraklasy z przewagą dwóch punktów nad PSV Eindhoven.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z Vitesse 2:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w ekipie NEC.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap zremisowało u siebie z Cambuur 2:2. Piotr Parzyszek wszedł na plac gry w 62. minucie, po chwili obejrzał żółtą kartkę.

Oskar Zawada (Twente) – Twente Enschede pokonało na wyjeździe Willem II 3:2. Oskar Zawada rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gości, młody napastnik rozegrał 87 minut.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht zremisował na wyjeździe z Heraclesem 1:1. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Utrechcie.

Izrael:

1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Maccabi zremisowało z Sakhnin 3:3. Asystę przy jednym z bramek zanotował Ludovic Obraniak.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata zremisowało na wyjeździe z Omiyą Ardija 1:1. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce beniaminka japońskiej ekstraklasy.

Kazachstan:

1 liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) - Przemysław Trytko rozegrał pełne 90 minut w meczu Irtysz Pawłodar - FK Atyrau (3:0). Były napastnik Korony Kielce w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Robert Lewandowski rozegrał 71 minut. W pierwszej części spotkania Polak otrzymał żółtą kartkę za przepychankę z Davidem Abrahamem. Bayern jest liderem Bundesligi z przewagą 5 punktów nad Borussią Dortmund.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała u siebie z Werderem Brema 3:2. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w barwach BVB.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na wyjeździe z Hoffenheim 1:1. Paweł Olkowski wszedł na plac gry w 90. minucie meczu.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski całe spotkanie z Kolonią spędził na ławce gospodarzy.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart zremisował na wyjeździe z Darmstadt 2:2. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Łukasz Załuska całe spotkanie ze Stuttgartem spędził na ławce rezerwowych.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał u siebie z HSV 0:3. Artur Sobiech całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Hannover zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów.

2. Bundesliga:

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Arminią Bielefeld. Adam Bodzek rozegrał 83 minuty. Tuż przed zejściem został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – „Czerwone Diabły” wygrały u siebie z Sandhausen 2:0. Mateusz Klich całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko rozegrał 67 minut w meczu z Sandhausen.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Jakub Kosecki spotkanie z Kaiserslautern rozpoczął na ławce, a na boisku pojawił się w 86. minucie.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Bezbramkowy remis w meczu Sankt Pauli – Union Berlin. Waldemar Sobota rozegrał 77 minut. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik wygrał na własnym stadionie z Paderborn 2:1. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann z Piotrem Leciejewskim w bramce wygrało na wyjeździe z Aalesund 2:1.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało u siebie z Haugesund 2:0. Łukasz Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym w ekipie „Godset”.

2. liga:

Michał Pawlik (Ullensaker/Kisa) – Debiut Michała Pawlika w meczu Ullensaker/Kisa – Sandnes (1:1). 20-latek wszedł na plac gry w 58. minucie.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Estoril Praia – Ferreira (1:0).

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal zremisowała na wyjeździe z Madeirą 2:2. Maciej Makuszewski pojawił się na boisku w 71. minucie spotkania.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Benfica B bezbramkowo zremisowała u siebie z zespołem Santa Clara. Paweł Dawidowicz rozegrał 90 minut.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm zremisował na wyjeździe z Kubaniem Krasnodar 1:1. Janusz Gol rozegrał 63 minuty, w jego miejsce wszedł Prudnikov, który kilka minut później wpisał się na listę strzelców.

I Division:

Marcin Kowalczyk (FK Tosno) – Czerwoną kartkę obejrzał Marcin Kowalczyk w meczu FK Tosno – FK Tiumień (2:4). Polak otrzymał czerwoną kartkę w 81. minucie spotkania.

Szkocja:

Premiership:

Michał Szromnik (Dundee United) – Dundee United wygrało na wyjeździe z St. Johnstone 1:0. Michał Szromnik cały mecz spędził na ławce ostatniej drużyny szkockiej ekstraklasy.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts przegrało na wyjeździe z Celtikiem Glasgow 1:3. Błażej Augustyn całe spotkanie przesiedział na ławce „Serc”. Hearts zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Jonkopings Sodra) – Zwycięski gol Pawła Cibickiego w meczu 1. kolejki szwedzkiej ekstraklasy pomiędzy Kalmar i Jonkopings (0:1). 22-latek rozegrał 67 minut.

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (Ratchaburi) – Asysta Łukasza Gikiewicza w meczu Ratchaburi – Nakhon Ratchasima (2:0). Polski napastnik w drugiej połowie sam był bliski zdobycia bramki, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Fenerbahce – Osmanlispor. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce gości.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał wyjazdowe spotkanie z Sanliurfasporem 0:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 83. minucie w meczu Oleksandriya – Dynamo Kijów (0:2). Dynamo z dorobkiem 55 punktów jest liderem ukraińskiej ekstraklasy.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto przegrało wyjazdowe spotkanie z Colorado Rapids 0:1. Perquis rozegrał 76 minut. Były reprezentant Polski w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Walia:

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor City wygrał na własnym obiekcie z Haverfordwest 5:2. Antoni Sarnowski wciąż pełni rolę bramkarza rezerwowego pierwszej drużyny.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał wyjazdowy mecz z Debreczynem 1:2. Michał Nalepa rozegrał 90 minut w ekipie gości. Drużyna Polaka mimo porażki została nowym Mistrzem Węgier.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała derbowe spotkanie z Lazio 4:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce Romy.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina zremisowała u siebie z Sampdorią 1:1. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 70. minucie.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Juventusem 0:1. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w ekipie Empoli.

Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski. Poniżej prezentujemy interwencje Skorupskiego:

Thiago Cionek (Palermo) – Debiut Thiago Cionka w meczu Chievo – Palermo (3:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. Palermo zajmuje 18. miejsce w ligowej tabeli.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała wyjazdowe spotkanie z Trapani 0:3. Tomasz Kupisz spędził na boisku pełne 90 minut.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari przegrało u siebie ze Spezią 1:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut na środku obrony w barwach wicelidera Serie B.

Wyspy Owcze:

1. liga:

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn) – Gol Łukasza Cieślewicza w meczu B36 Torshavn – AB Argir (2:1). 28-latek zdobył gola w 31. minucie spotkania. Cieślewicz rozegrał pełne 90 minut.