Jakub Bednarz z Miastka pojedzie na olimpiadę

(fen)
Jakub Bednarz
Jakub Bednarz ARchiwum
Zapaśnik klasyk Jakub Bednarz zajął piąte miejsce w Pucharze Polski kadetów. Dzięki temu przedstawiciel Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczył przepustkę do udziału w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Przez trzy dni w Poznaniu odbywała się rywalizacja w ramach Pucharu Polski kadetów (do lat 17) w zapasach stylu klasycznego. W zawodach udział wzięło 242 zawodników z 53 klubów z całej Polski.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało dwóch zawodników. W kategorii wagowej do 54 kg Jakub Bednarz zajął wysokie, bo piąte miejsce.

W tej wadze startowało 21 zawodników. Po wygraniu walk eliminacyjnych w potyczce półfinałowej Bednarz przegrał nieznacznie na punkty w trzech rundach z Marcinem Nyklem (Wisłoka Dębica), a w walce o brąz uległ dwukrotnemu reprezentantowi Polski Sebastianowi Birowi (Cartusia Kartuzy).

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych. Pokazali, że potrafią walczyć ze starszymi od siebie zawodnikami - ocenił Kazimierz Wanke, trener z Miastka. - Każdy z nich wygrał po trzy walki. Należy dodać, że był to ich pierwszy start w tej grupie wiekowej. Piąte miejsce Jakuba Bednarz było premiowane bezpośrednim awansem do udziału w finałach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - dodał szkoleniowiec Zapaśniczego Klubu Sportowego.