Jantar Ustka - Gryf Słupsk 0:2 (wideo)

W spotkaniu towarzyskim dwóch czwartoligowców w Ustce, piłkarze Gryfa pokonali Jantara 2:0 (0:0). Krzysztof Piotrkowski

Mecz był toczony w trudnych warunkach, lejący się żar z nieba bardziej zachęcał do leżenia na plaży niż biegania za piłką. Mimo to nie brakowało ładnych akcji i podbramkowych sytuacji. Strzały sprawdzające umiejętności bramkarzy oddali najpierw Radosław Terefenko i Bartłomiej Dziuban. Minimalnie obok słupka z pierwszej piłki strzelał także Dominik Kaczmarek. Groźnie, ale znów niecelnie próbował z kolei Wojciech Wójcik. W 17 minucie Wojciech Wilhelm wybronił sytuację sam na sam z Patrykiem Pytlakiem, który powraca do Gryfa po trzyletniej przerwie (ostatnio Pomorze Potęgowo).

Bardzo bliski strzelenia bramki po wrzutce Damiana Wasia był Daniel Piechowski. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym faulowany był Adrian Solczak. Intencje Łukasza Stasiaka wyczuł znakomicie jednak Wilhelm. Jeszcze przed przerwą tuż nad poprzeczką strzelali Pytlak i Kaczmarek. Po przerwie piłka tylko o centymetry minęła okienko słupskiej bramki po strzale Wójcika. Następnie świetnej okazji z kilku metrów nie wykorzystał Marcin Kozłowski. Michał Kędzia (powrót do Gryfa po 6 latach) wybronił potem próbę z rzutu wolnego Mariusza Mikołajczyka (Pomorze Potęgowo).

Chwilę później strzał Pytlaka z wolnego wybronił wprawdzie Patryk Wójcik (były zawodnik Gryfa, ostatnio Bałtyk Koszalin), ale nie był już w stanie zapobiec dobitce Kozłowskiego. Następnych okazji nie wykorzystali Dawid Przełuski (dwóch) i Bartłomiej Gesek. W 85 minucie błąd ustczan przy wybiciu piłki wykorzystał Karol Świdziński i z ponad 30 metrów przelobował bramkarza Jantara. Potem jeszcze potężnie, ale niecelnie uderzył Szymon Schulz, a w rewanżu po ładnej akcji Michała Mytycha, Kędzia z bliska obronił strzał Rafała Wólczyńskiego (testowanego zawodnika z Bartonu Barcino).

Jantar Ustka - Gryf Słupsk 0:2 (0:0)
0:1 Marcin Kozłowski (71), 0:2 Karol Świdziński (85)

Jantar: Wilhelm - Kozera, Boszke, Łukasik, Cudziło, Granosik, Piechowski, M.Mytych, W.Wójcik, Waś, Terefenko oraz P.Wójcik, Jędrzejak, J.Mytych, Budziński, Stańczyk, Jaskólski, M.Mikołajczyk, R.Wólczyński.

Gryf: Szuciło (46 Kędzia) - Jarowski (46 Bobrowski), Frąszczak (68 S.Schulz), Dworacki, S.Schulz (38 K.Oblizajek), Pytlak (78 Gesek), Stefański (46 B.Stępień), Kaczmarek (46 Świdziński), Dziuban (46 Przełuski), Solczak (68 D.Mikulski), Stasiak (46 Kozłowski).