Jantar Ustka pokonał Grom Kleszczewo 3:1 (zdjęcia)

Jantar Ustka - Grom Kleszczewo 3:1
Jantar Ustka - Grom Kleszczewo 3:1 Fot. Kamil Nagórek
Lider tabeli IV ligi Jantar Ustka pokonał na stadionie przy ulicy Sportowej Grom Kleszczewo 3:1 (1:1).
Jantar Ustka Grom Kleszczewo 3:1 Jantar Ustka Grom Kleszczewo 3:1

Jantar Ustka Grom Kleszczewo 3:1

Początek meczu był trochę senny w wykonaniu gospodarzy. Lepiej spisywali się goście, którzy umiejętnie rozgrywali piłkę. Udokumentowali to zdobyciem prowadzenia. Dośrodkowanie z prawej strony zakończył strzałem z kilku metrów Michał Siemaszko.

Dopiero ten fakt obudził podopiecznych trenera Tadeusza Żakiety i maszyneria zaczęła działać. Dwie minuty potem piłka po strzale Łukasza Stasiaka otarła się o słupek. Stasiak potem główkował tuż nad poprzeczką. Starania ustczan powiodły się tuż przed przerwą. Rzut wolny wykonał precyzyjnie Przemysław Iwański, najwyżej wyskoczył Dawid Jędrzejak i umieścił piłkę w siatce.

Tuż po przerwie do bramki trafił Stasiak, ale sędzia wskazał pozycję spaloną. W 54 minucie świetną akcję przeprowadzili gości i powinni objąć prowadzenie. Jeden z ich napastników źle uderzył piłkę głową i nie trafił w bramkę. Ta sytuacja się zemściła. Piłkę w polu karnym otrzymał Stasiak, podał do Marcina Pluty, który pięknym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził zespół ustecki na prowadzenie.

Jantarowy nie zamierzali na tym poprzestać i chwilę później było już 3:1 po strzale Adriana Solczaka. Gospodarze mogli zdobyć jeszcze dwa gole. W 85 minucie Pluta stoący kilka metrów od bramki został w ostatniej chwili zablokowany, a trzy minuty później po rzucie rożnym Damian Jarowski niecelnie uderzył piłkę głową.

Jantar/Euro-Industry Ustka - Grom Kleszczewo 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Siemaszko (24), 1:1 Dawid Jędrzejak (44 - głową), 2:1 Marcin Pluta (59), 3:1 Adrian Solczak (62)

Jantar: Mariak - Kotłowski (46 Pluta), Jarowski, Jędrzejak (72 Próchnicki), Górniewicz, Iwański (61 Podedworny), Solczak, Wólczyński (58 Michał Mytych), Kowalewski, Cudziło, Stasiak.

Pozostałe wyniki: Wierzyca Pelplin - Karol Pęplino 5:2, Pomorze Potęgowo - Gryf Tczew 3:1, Pomezania Malbork - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:2, Wietcisa Skarszewy - Powiśle Dzierzgoń 2:0, Start Mrzezino - Pogoń Prabuty 4:3, GKS Kolbudy - Koral Dębnica 1:0, Olimpia Sztum - Murkam Przodkowo 1:0.

W tabeli przewodzi Jantar z kompletem zwycięstw - 18 pkt, przed Gryfem Tczew, Pomorzem Potęgowo i GKS Kolbudy - wszyscy 13 punktów. 15 miejsce zajmuje Karol Pęplino z kontem 4 punktów.