Judo: IX Turniej o Puchar Neptuna

(fen)
Ekipa Klubu Sportowego Judo Łupawa uczestniczyła w IX Turnieju Judo o Puchar Neptuna w Gdańsku i niektórzy jej przedstawiciele zanotowali sukcesy w grupie juniorów młodszych.

Na gdańskich matach bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Kochański. Łupawski judoka pokonał wszystkich rywali i zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej +90 kg. Również inni jego koledzy walczyli znakomicie. Na drugich miejscach uplasowali się: Krystian Serek (50 kg) i Piotr Wasilewski (81 kg). Trzecią lokatę wywalczył Sebastian Jamrożek (73 kg). Jest to wielka niespodzianka. Michał Reinke (55 kg) był piąty. W gronie juniorek młodszych rywalizowała Martyna Dudkowska. Zawodniczka z Łupawy uplasowała się na piątej pozycji w wadze do 63 kg. W grupie dzieci walczył Bartosz Raczyński (66 kg) i zajął trzecie miejsce. Szkoleniem młodych zawodników judo w Łupawie zajmuje się Jan Pesta.